Inspireeriv IT-heategija Vello Kivi

Mis paneb ühe palgatu mehe teistele abivajajatele oma kulu ja kirjadega head tegema? Käisime külas MTÜ Tehnikaringluse eestvedajal Vello Kivil ning uurisime, millele on ta end pühendanud.

Inspiratsiooni blogi lugeja on Vello kohta öelnud:

Vellol on tõeline missioon: organiseerida majanduslikes raskustes suurperedele arvutikomplektid.

Ta teeb seda Tehnikaringlus MTÜ kaudu, kuhu inimesed saavad annetada vanu ja ka katkiseid arvutikomplekte, mille Vello täiesti oma kulu ja kirjadega ära remondib ning abivajajateni toimetab. Visioonina tahab ta koostada aastas peredele 360 arvutikomplekti, praeguseks on annetanud 25 komplekti.

Minu jaoks teeb Vello tõeliselt inspireerivaks inimeseks see, et hoolimata enda vähestest vahenditest (palgatööd tal pole), suudab ta nii palju teistele endast anda. Olen kõrvalt jälginud, kui pühendunult ta tegutseb ja innukalt enda missiooni elab.

See Inspireerib mind ka endast rohkem andma. Kasvõi vähemalt oma vana arvutikomplekti ära andma 🙂

Minumeelest kõige inspireerivam on Vello juures see, et ta on leidnud endale oma elu missiooni ning pühendanud end täiega inimeste abistamisele, hoolimata sellest, et tema enda majanduslik seis on sama kasin, kui abistatavate oma.

Midagi erakordset juhtub, kui pühendad end millelegi suuremale, kui Sa ise.

Meie videomeeskonna liige Henri oli Vello visioonist niivõrd inspireeritud, et plaanib minna Vellole appi arvuteid kokku panema ja peredeni toimetama. Ehk tuleb endalgi isu minna Vellole appi ja kasvõi üks arvutikomplekt kokku panna? Vaata Tehnikaringluse veebist, kuidas saaksid seda teha.

Milliseid ideid ja tundeid Vello loo vaatamine tekitas?

10 replies
 1. Taavi
  Taavi says:

  Tallinnas ei ole tal mingit koostöölist? Siit võiks ilmselt rohkem neid vanu arvutijuppe ja asju saada…

  Vasta
 2. Ergo
  Ergo says:

  Vello on tubli… Olen talle palju arvuteid viinud ja seetõttu kiidan takka tema tööd. Kuid sotsiaalabi võiks Vello palgale võtta ja lastagi tal arvuteid kokku panna, mida ta teha armastab. Siis saavad mõlemad pooled üksteisele kasulikud olla. Kui kellelgi on riigiasutuses käpp sees võiks rattad pöörlema panna ja tõesti vanade arvutite elluärataja tööle võtta, et neid arvuteid siis jagada peredele, kes seda vajavad.

  Vasta
 3. Tiit
  Tiit says:

  Tere Harald
  Kajama jääv positiivsusele sütitav noot on muidugi kena meie hallis argipäevas, aga vaatame situatsiooni veidi teise nurga alt. Kas tead:
  1. Millise koostööplaaniga/projektiga tulid välja Tehnikaringlus ja Tartu Tööotsijate Selts?
  2. Kas tead, milline oli linnavalitsuse vastus ja milline “toetus”

  Täpsemat informatsiooni saab muidugi Vellolt eneselt, aga tegelik olukord on üsna “hapu”

  Vasta

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga