Mis inspireerib Sind tegutsema?

Leiame üles inspireerivad inimesed Eestis, võtame nende lood videosse ja inspireerime noori elama tõeliselt kirglikku elu.

See on alles eelsoojendus inspireerivate inimeste intervjuudele – peagi kohtume personaalselt ägedate tegijatega, et leida vastused nendele elutähtsatele küsimustele:

 1. Kuidas nad avastasid oma kutsumuse, kire?
 2. Kuidas tegid esimese sammu enda soovitud elu poole?
 3. Kuidas hoiavad igapäevaselt oma sädet ja kirge?

Sina koos teiste Inspiratsiooni blogi lugejatega otsustad, keda intervjueeritakse – kas esitad enda kandidaadi või valid teiste poolt esitatud kandidaatide hulgast?

Vaata inspireerivate inimeste videointervjuusid.

Vaata, kes on juba kandidaatideks esitatud.

Esita inspireeriva inimese kandidaat, keda võiksime intervjueerida.

Mis inspireerib Sind tegutsema?

11 replies
 1. Merlis
  Merlis says:

  Tere Harald

  Olen oma samasuguse asjaga toppama jäänud. Ise mõtlesin, et peaks näitama noortele, et me ei pea olema milleski tipp, et olla tublid.

  Näiteks meil Võrumaal Vastseliina vallas on üks tubli tüdruk Anu Kommer. Pärast YFU-ga Saksamaal käies ja sealt tagasi tulles oli ta mega tubli. Ise 11 klassis käies hakkas juhendama näiteringi kultuurimajas. Käis Tartus Vanemuises ennast teatri alal täiendamas. Oli ja on tubli noorsootöö valdkonnas.

  Selliseid noori on Vastseliinas veelgi ja neid noori on igal pool. Hea mõte oleks ise minna koolidesse või vallavalitsustesse (väikeste kohtade puhul) ja küsida, kes need inimesed on.

  Minu arust peaks nende videode mõte olema julgustada teisi noori mõtlema: “Mina suudan ka midagi sellist ära teha ja ma tahan ära teha.” Lisaks võiks olla väike tugigrupp ja aktiivne suunaja, kes aitab noorel õiges suunas liikuda.

  PS: Kui küsisin Tartu Maakonna Noortekogu ümarlaual, kes võiks olla selline inspireeriv inimene, siis pakus mulle üks Nõo inimene, et selleks võiks olla Harald Lepisk

  Vasta
  • Harald Lepisk
   Harald Lepisk says:

   Tere Merlis,

   Tõepoolest, tipp ei pea olema, ent miks mitte olla suurepärane 🙂
   Oluline, et üritamisärevus olemisrõõmule ette ei jää.

   Tugigruppide mõtte edasi arendamine tundub ahvatlev – kas võiksime seda ühiselt arutada?

   PS! Võiksid Anu esitada vormi kaudu tabava tutvustusega, siis saaksime ta albumisse lisada.

   Vasta
 2. Liisi Toom
  Liisi Toom says:

  Säravalt tehtud video. Tore näha ka tuttavaid inimesi, kes kaamera ette jäänud, usun, et nad läksid koju ja mõtlesid edasi, mis siis ikka on see, mis neid inspireerib ja miks nad teevad, mida nad teevad. Päris tore oleks, kui keegi kord päevas seda meilt küsiks.

  Ma ei tea, kas see oli tahtlik või reaalne videoküsitluse tulemus, aga kõrva jäi tõesti, et enamusi inspireerivad teised inimesed, teisena eneseareng/soov kuhugi jõuda. Seega soovin edu, et valitud kandidaadid suudavad inspireerida paljusid, kes seda vajavad.

  Mind inspireerib nö valge paber, hetked, kus pole mitte midagi, algused. Ja sealt edasi ka soov kuhugi jõuda, luua midagi uut :).

  Kaunist,
  Liisi

  Vasta
  • Harald Lepisk
   Harald Lepisk says:

   Tänud heade soovide ja ideede jagamise eest, Liisi.

   Huvitav, et oled osanud pöörata tavapäraselt valge paberi hirmuna tuntud nähtuse enda inspiratsiooniallikaks 🙂

   Usun, et vastajatele jäi see küsimus ka pärast vastuse andmist pikemaks ajaks mõttesse tiksuma ja loodan, et ka vaatajatele.

   Vasta
 3. Tarmo Etti
  Tarmo Etti says:

  Oleme osakesed maailmast ja meid saab inspireerida kõik seal kogetav: Isiklikult minul on esiplaanil armastus, kui südame järgi andmine ja selle peegeldus, huvitavad inimesed, loodus, loomisrõõm, uus info vanade asjade kohta ja üldse kogu maailm:)
  Põnevaid ja inspireerivaid inimesi on palju-palju, kuid ma ei ole eriti kellegi fookusesse tõstmise poolt, sest miks teised peaksid pimedusse jääma? Tasub koguaeg otsivalt ringi vaadata, rohkem ise suhtlemist alustada ja inimesi uurida ning inspireerivaid inimesi polegi siis vaja kaugelt otsida…

  Päikest südamesse!
  Tarmo

  Vasta
  • Harald Lepisk
   Harald Lepisk says:

   Tänud soojade soovide ja inspiratsiooniallikate jagamise eest, Tarmo.

   Tõsi ta on, et kellegi esile tõstmisel jäävad teised rohkem varju. Esile tõstmise oluliseks osaks ongi see, et hakkaksime teadlikumalt märkama inspireerivaid inimesi enda ümber.

   Just see suhtlemise alustamine ja inimeste uurimine, nagu mainisid, paistabki olevat üks hea moodus, kuidas avastada, kui inspireerivad inimesed Sinu ümber juba praegu on.

   Vasta
  • Harald Lepisk
   Harald Lepisk says:

   Hmm, see on see on väga hea küsimus, Helene… 🙂

   Peamiselt inspireerib mind tegutsema enda potentsiaali rakendamine ja positiivse impulsi andmine – millegi sellise tegemine, mis on minust endast suurem.

   Vasta
 4. Rainer Olgo
  Rainer Olgo says:

  Hea Harald!

  Vaatasin ja imestasin.
  Endiselt ja jätkuvalt on ülimalt äge see mis siin inspiratsiooniblogis toimub ja klippide kvaliteet on ka super. Ja sain niipalju targemaks ja mõtlesin natuke ja leian ka, et mind inspireerivad teised inimesed eriti kui suudan neid kasvõi tibagi õnnelikumaks teha. Edu ja jõudu veel ja veel!

  Vasta
 5. Mihran Kalaydjian
  Mihran Kalaydjian says:

  This is the right blog for anyone who wishes to understand this topic.
  You know so much its almost tough to argue with you (not that I personally would want to…HaHa).

  You certainly put a new spin on a topic that has been written about for years.
  Great stuff, just wonderful!

  Vasta

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga