See on Sinu elu – mida Sa kavatsed sellega peale hakata?

Palju kirjutamist ja koolitöid on vahepeal olnud, seega lisan viimaks mõned mõtted, mida olen juba kuu aega tahtnud jagada.

Märtsis Leedus toimunud JCI Balti Konverentsil puudutas hinge ja mõtet CSC Balticu direktori Mikkel Bachi ettekanne – toon väärt materjalist välja kontsentreeritult paar aspekti, mida kindlasti tahaksin Sinuga jagada.

Loo muutust, kasutades oma tugevusi:

IMPOSSIBLE -> I´M POSSIBLE

Ela üleval pool piiri:

Ela üleval pool piiri - võimalused ja lahendused

Sa suudad teha kõike, mida Sa tahad, juhul kui oled valmis selle eest maksma vastavat hinda – kasvõi loobuma mingitest teistest tegevustest. Keskendu võimalustele ja lahendustele – tõsta oma tegevusega enda ja teiste inimeste elu kvaliteeti.

Pea meeles:
Pole olemas halba või head – on vaid situatsioon.
Pole olemas õnnestumist või ebaõnnestumist – on vaid tagasiside otsuste kohta.

Mikkel kirjeldas, kui hea meel tal on, kui töötaja tuleb tema juurde ja ütleb, et tal on probleem. “Suurepärane, lõpuks Sa saad näidata, miks ma Su tööle võtsin” on tema suhtumine selle peale.

Inimeste valikul juhtis ta tähelepanu väga olulisele aspektile – oma talendi tundmisele ja selle rakendamisele. Ehk juhul kui keegi tahab tema juurde tööle tulla ja küsib “mis tööd oleks mulle pakkuda?”, siis näidatakse talle ust. Küll aga kui see keegi tuleb tema juurde ettepanekuga: “Mul on suurepärane anne X valdkonnas ja ma tahaksin oma talenti siin ettevõttes rakendada…”, siis läheb juba jutuks ning vaadatakse, kuidas seda võiks teha. Omaltpoolt rõhutaksin siinkohal ka isikliku visiooni olemasolu – unistust või arusaama sellest, mida Sa tahad saavutada, luua.

Tragöödia pole mitte elu hullumeelses unistuses, vaid elu ilma unistusteta.

Oot, oot, aga kuidas ma aru saan, milles minu talent seisneb?

Talent (anne) – potentsiaalne või avaldunud võime sooritada mingi oskusega tegevust paremini kui enamik inimesi. Küsi endalt:

  • Mis annab mulle energiat?
  • Mille tegemine annab mulle hea tunde?
  • Mida tehes lendab aeg kõige kiiremini? (kulgemise seisund)

Tee endas inventuur
Kui esimese mõtisklusega ei tule selgust, siis võta väga suur paberileht ette ja pane märksõnadena kirja kõik tegevused, mida oled elu jooksul teinud, milles oled õnnestunud ja mida oled nautinud. Sealt vali välja need, mida oled eriti nautinud ning milles oled tõesti hästi õnnestunud. Võid selleks kasutada ka ideede genereerimise meetodeid – püstitades probleemi: “Kuidas avastada oma talent?”.

Küsi sõpradelt
Kui eneseanalüüsiga selgust ei tule, siis häälesta ennast märkama oma andeid – jälgi oma tegevusi, mis Sul õnnestuvad ning küsi sõpradelt, tuttavatelt ja töökaaslastelt – mille poolest nad Sind unikaalseks peavad?

Avasta läbi eksperimenteerimise
Kui ikka ei õnnestu leida, siis jätka otsimist ja eksperimenteerimist – mõnikord võib Sinu anne peituda tegevustes, mida Sa pole veel ealeski proovinud. Ehk on midagi sellist, mida oled tahtnud proovida, kuid pole julgenud või meelepärast võimalust leidnud? Tee seda, eksperimenteeri. Tihti leitakse oma varjatud anne mõnes arengukeskkonnas uusi asju proovides.

2 küsimust, mida endalt küsida iga õhtu enne magama minekut:
Mida ma täna õppisin?
Mida ma tegin täna teiste heaks?

See on Sinu elu – mida Sa kavatsed sellega peale hakata?

Väärt küsimusi, mille üle eneseanalüüsis vaagida, leiad varasemast artiklist: Mille poolest oled Sina unikaalne?

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga