Elurõõmuga inspireeriv stilist Ly Duglas

Inspiratsiooni blogi lugeja on Ly kohta öelnud:

Ly on olnud minu juuksur aastasadu 🙂 Vot tema on küll see inimene, kellest tasub kohe kindlasti video teha ja teistele/noortele näidata.

Ta insipreerib mind sellega, et:

 1. Ly on meeletu professionaal – on alati tahtnud juuksuriks saada, sai selleks ja nüüd on tipptegija koolitades noori juuksureid nii kodu-, kui ka välismaal.
 2. Ly asutas esimese Salon+ salongi Tartusse, mis oli aastaid kaugelt edukam kui ükski Tallinna salong, sest Ly on väga eriline juht, kellel on visioon ja julgus toimetada oma alluvatega selle visiooni täideviimise suunas.
 3. Ly ei peatu kunagi, eelmisel aastal asutas ta oma firma “Duglas&Bauman” salongiga Tartus ja Tallinnas, olen kindel, et need ei jää viimaseks ja peagi näeme tema salonge Riias, Vilniuses jne.

Oeh, ma võiks jätkata nimekirja, kuidas Ly insipreerib mind, aga äkki sellest piisab 🙂

Hetki intervjuust, mis videosse ei mahtunud:

Stilisti töö on väljakutsuv tehniline ala, mis aitab inimestel end enesekindlamalt tunda.

See on väga tehniline, matemaatiline ala. Tullakse ja arvatakse, et hakkame kunsti tegema “oh, nüüd me tuleme ja loome”. Aga tegelikult see pole nii. Ma pean tegema seda, mida klient tahab. Kõigepealt ma analüüsin teda persoonina, siis pean aru saama, mida ta tahab, temaga kokkuleppele jõudma ja alles siis tööd tegema. Tööd on tarvis teha kvaliteetselt, selleks ma pean tundma juukseid, tundma pea kuju, nägema kolmemõõtmeliselt, et oskaksin soengu kokku panna.

Ma pean tegema inimese ilusaks – kõik tema vead ära peitma, kõik positiivsed küljed välja tooma. Mulle meeldibki see elukutse, sest see on väljakutsuv.

Meie käes on tegelikult tohutu jõud panna inimest ennast enesekindlalt tundma.

Teadmised on kergeim vara, mida endaga kaasas kanda – jaga seda vara julgelt teistega.

Ma pean tarkadeks inimesteks neid, kes suudavad enda mälumahtu aeg-ajalt maha laadida, ehk enda “kõvaketast” puhastada. Seepärast ma arvan, et selle elukutse juurde käib 100%-liselt enda oskuste või enda informatsiooni teistega jagamine. Seepärast olen ma ka vähemalt 10 aastat tegelenud koolitustega.

Kui Sa annad ära oma teadmise, siis Sul tekib endal kogemus, sest kui pead end verbaalselt väljendama, siis pead ka kõigepealt analüüsima, mida üldse mõtled. Mõtelda on väga lihtne, aga välja öelda on palju raskem. Kui oled selle verbaalselt välja öelnud, siis oled midagi enda kõvakettalt ära andnud. Sa oled kellelegi midagi head teinud, Sul on vabanenud “mäluruumi” ja saad endale kusagil mingi uue info.

Ma ei ole senimaani 10 aasta jooksul kordagi kogenud, et kui ma annan midagi ära, siis jään millestki ilma.

Pidev areng, aktiivsus ja inimesed, keda väärtustad.

Pean väga oluliseks seda, et on pidev areng. Kui tunned enda töös, et Sul on veel kuhu minna ja kuhu areneda, siis Sa koguaeg saad positiivsed emotsiooni sellest, et oled õnnestunud. Sel hetkel, kui tunned, et midagi enam ei saa, siis Sul pole enam ka midagi anda.

Kui Sa oled aktiivne ja koguaeg midagi teed, siis see annab energiat. Ühest küljest Sa väsid füüsiliselt, aga vaimselt see ergastab.

Kui Su kõrval on inimesed, keda Sa väärtustad ja hindad, siis oled oma aja veetnud kvaliteetselt.

Tööle tuleb minna nagu peole – Sa tahad teha ennast kenaks, tahad ennast ilusti riidesse panna. Sa lähed ja oled rõõmus. Sul on hea tuju.

Minu jaoks tööle minek on nagu peole minek. Ma tõesti tulen ja naudin seda seltskonda, ma naudin seda meeleolu, naudin oma kliente.

Ly Duglas

Duglas & Bauman salongi stilist

Küsimusi mõtisklemiseks:

 • Mis on see suurem missioon, mida saad enda töös realiseerida? (nt. aitad inimestel tunda end enesekindlamalt)
 • Millisel moel võiksid enda igapäevatöösse tuua peomeeleolu?

Naudingulist peole minekut 🙂

1 reply
 1. Anne Pai
  Anne Pai says:

  Olen eemalt ennegi jälginud Ly tegemisi. See on suur rõõm, et ta on edukas – selle algeid oli märgata juba kooli ajal. Jätkuvat inspiratsioonirohket töökäiku!

  PS! Tuleb tunnistada, et meil oligi üks kirev ja vahva kursus ning väga sümpaatsed õpetajad.

  Vasta

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga