5 inspireerivat kingiideed hea sõbra jaoks

Kas Sinul on juba heade sõprade jaoks kingid valmis varutud või otsid veel ideid, millise laheda kingiga neid seekord üllatada? Selleks, et loovusmahlad voolama panna, pakun Sulle mõned kingiideed, mida saad edasi arendada ning sõpru üllatada.

Tähendusrikas: kingi oma aega ja tähelepanu

Loo mõnus õhkkond hea toidu, küünlavalguse ja muusikaga ning võta aega, et rääkida asjadest, mis on tähenduslikud teie mõlema jaoks.

Vajalikud vahendid:

Meeldejääv: kingi elamusi

Innusta sõpra kogema midagi uut või võta kokku varasemad vägevad sündmused, mida olete koos teinud.

 • Vii sõber tantsutrenni.
 • Tee koos sõbraga maailmale kingitus – doonorina verd andma, laste turvakodusse jõuludeks lastega mängima,  varjupaiga koeri kallistama ja toitma…
 • Kui tahad midagi talisuplusest leebemat, siis minge koos snowtubing´ut tegema.
 • Tee sõbrale selle aasta elamustest video või fotokollaaž.

Elamuste valimisel püüa meenutada, millest Su sõber on rääkinud stiiis “ühel päeval ma tahaksin…” – kingi talle selle “ühel päeval” realiseerumine.

Vajalikud vahendid:

 • Talisupluse korral leia keegi, kes on korra käinud talisuplust tegemas (turvalisus).
 • Kiire, ent elava video tegemiseks saab kasutada Animotot.
 • Põhjalikuma video tegemisel saad kasutada tasuta programmi Windows Live Movie Maker Mac´i puhul iMovie´t. Vaata praktilist instruktsiooni video tegemiseks.
 • Fotokollaažide tegemise jaoks on Picasa suurepärane vahend. Pärast saad lasta Photopointis või Klickis välja trükkida ning suurde raami panna ja oma käega head soovid alla kirjutada.

(PS! Ülemisel pildil ei pruugi mul väga naeratav nägu olla, sest vees oli pisut jahe. Aga tagasi vaatan meenutusele ikka rõõmsa naeratusega 🙂 )

Praktiline: kingi tänulikkuse ja heade ideede märkmik

Tänulikkuse raamat aitab sõbral teadlikumalt oma õnnestumisi märgata. Ideede märkmik on hea koht, kuhu oma mõtteid koguda (märkmed raamatu lugemisest või jutuajamistest, uued ideed ja avastused).

Tänulikkuse raamatu vahele võid teha väikesed värvilised kaardikesed, kuhu kirjutad mõtlema panevaid küsimusipositiivseid kinnitusi või soovitusi järgmise aasta planeerimiseks.

Vajalikud vahendid:

 1. Märkmik või kaustik. Mobiilsele inimesele väiksem ja spiraalköitega, toimekamale kirjutajale suurem.
 2. Kirjalik personaalne pühendus ja head soovid.
 3. Ideekaardid küsimuste, kinnituste või soovitustega. Paberiks sobib hästi Räpina Paberivabriku käsitöökartong, mis on saadaval enamikes suuremates poodides.
 4. Enne teistele kinkimist proovi ise vähemalt 2-3 õhtut tänulikkuse märkmikku pidada.

Raamatupoodides müüakse Moleskine märkmikuid, mis on uhke legendi ja stiilse välimusega. Seda tasub osta siis, kui rahast kahju pole (hinnad ca 200 EEK). Ratsionaalsema meelega inimene leiab tavapoodidest 30-50 krooniga ka juba täitsa vahva märkmiku.

Inspireeriv: kingi Inspiratsioonitahvel innustavate mõtetega

Kirjuta sõbraga üles kõik vägevamad laused, tsitaadid ja mõtted, mis innustavad tegutsema. Loo spetsiaalne inspiratsioonitahvel nende ideede kogumiseks.

Vajalikud vahendid:

 1. Seinale riputatav plaat või lihtsalt tühi seinapind.
 2. Markerid ja märkmepaberid

Kleepimispinna/plaadina võib olla näiteks: pabertahvli leht, kapiuks, klaaspind, suurem peegel või niisama sein.

Kleepsupaberite valikul on mitu varianti:

A) Tavalise mõõtmega Post-it kleepsud, millele kirjutad pastaka või vildikaga. Sobib hästi kui asub kohe arvutilaua vahetus läheduses.

B) 149×98,4mm Post-it “Big notes for big ideas” kleepsud (leidsin Büroomaailmast), millele kirjutad markeriga. Eeliseks on see, et saad tahvlilt ideid alati eemalt lugeda.

C) Kleepsupaberi asemel kasutad pabertahvli lehte ning kirjutad lihtsalt markeri või vildikaga sellele. Miinuseks on see, et Sa ei saa ideid ümber paigutada või asendada.

Arendav: kingi enesemotivatsiooni e-kursus Loov Inspiratsioon (tasuta)

Väga lahe on olnud vahepeal kuulda, kuidas noored inimesed on leidnud Inspiratsiooni blogi tänu sellele, et sõber soovitas seda talle. Seda on lisatud isegi jõulukaartidele. Kõige vahvam on see, et kaardi saaja on olnud hiljem väga tänulik, et see nõnda temani jõudis. Kipa 🙂

Vajalikud vahendid: postkaart, kirjutusvahend ja personaalne pühendus koos kursuse viitega, mille põhjal kingi saaja saab ise otsustada, kas ta soovib seda kursust.

Sobib väga hästi ka välismaal viibivale eestlasest sõbrale.

 

Milliseid kingiideid soovitaksid teistele omaltpoolt?

1 reply
 1. Vahur
  Vahur says:

  Päris head mõtted. Tänan
  Sain ka ise mõne hea mõtte kingituse jaoks, kui ka mõned mõtted, mida oma e-poes kasutada.

  Vasta

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga