Kas hädaldame edasi või leiame lahendused ja teeme ära?

Julgustan kõiki 1. mail mõttekodadesse kogunema – proovisin täna talgujuhtide koolitusel avatud ruumi meetodi läbi ning kinnitan kõigile kahtlejatele, et tegu on igati turvalise, konstruktiivse ja tulemusliku meetodiga, mis annab osalejatele hulganisti vabadust ja mõtterõõmu.

Minu Eesti mõttetalgud keskenduvad lahendustele – osalejad esitavad küsimuse “Kuidas saavutada X” ning leiavad ühise mõttetöö käigus võimalusi. Talgutel leitud lahendused liiguvad edasi üle-Eestilisse veebikeskkonda, mis aitab ka teistel kodanikel lahendusideid saada ning ühiseid mõttekaaslasi leida, kellega need ideed ellu viia.

Mina ise olen 1. mail Tartus Mainori Kõrgkooli Mõttekojas talgujuht koos suurepärase internetiturunduse ettevõtja Peep Lajaga. Põhiteemadeks on meie mõttekojas:

  • Haridus ja elukestev õpe
  • Ettevõtlus ja töökohad
  • Usk endasse, usaldus ja positiivsus

Vaata ka teisi mõttekodasid üle Eesti.

Kas Sina oled juba tulemas?
registreeru: www.minueesti.ee

PS! Mitmed inimesed on avaldanud muret – “no mis mina oskan öelda ja teha…” – mõttetalgutel ei käse Sul keegi midagi teha, vaid võid soovikorral olla kuulaja ning kui tunned, et on õige hetk, siis ka sõna sekka öelda.

PS! Mitmed inimesed on avaldanud muret – “no istume päev otsa ja mõtleme, aga mis siis saab?” – tõelised teod algavad pärast mõttetalguid – talgud ise on vaid suunaleidmine ja algimpulss tegude tegemiseks. Mida rohkem inimesi talgutel osaleb, seda enam on meil hakkajaid elluviijaid, kes kokku annavad piisavalt tugeva jõu, et muutused saaksid toimuda.

Kui on veel küsimusi või lahtisi otsi, siis vaata korduma kippuvaid küsimusi.

1 reply
  1. Liisi Toom
    Liisi Toom says:

    Tehnilistel põhjustel vaatasin videoklippi esimese hooga hääletult. Harald!, sa oled meister kehakeeles, sest kogu jutu sisu (mida kuulasin hiljem) oli ka sinu liigutuste ja näoilmete´ga üsna selge. Sa oled Super! (vaatasin ka kaks blogi sissekannet tagasi olevat videoklippi).

    Vasta

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga