Julge unistada (inspiratsioonilugu)

Julge unistada

Millised õpetussõnad inspireerisid ajaloo silmapaistvat unistajat – Martin Luther King juuniorit – nägema paremat tulevikku ja maailma muutma?

Kuula lugu:

Elu tragöödia ei peitu suutmatuses saavutada oma eesmärke.

Tragöödia on see, kui Sul polegi eesmärke, mille poole liikuda.

See pole häda ja viletsus, kui surma eel teadvustada, et Sinu unistused ei ole täitunud.

Häda ja viletsus on elada ilma unistusteta.

Mitte piinlikkus seepärast, et ei ulatu tähtedeni.

Vaid piinlikkus seepärast, et polegi tähti, milleni sirutada.

Mitte läbikukkumine, vaid liiga madal eesmärk on patt.

Kuidas enda unistused käima tõmmata?

Millal Sa viimati lubasid endal tõeliselt unistada – tingimusteta fantaseerida ning ideedega mängida?

Siin on mõned mõtteharjutused ja suunavad küsimused, mille abil enda unistamismusklit elavdada.

Millisena tahad inimestele meelde jääda?

Kujutle, et Sinu nädalast tehakse elulooline raamat, mis kirjeldab seda, kuidas elasid ning on järeltulevatele põlvedele lugemiseks. Millisel moel käituksid, pühenduksid, suhtleksid, tegutseksid?

Millise kvaliteediga suhtleksid ja tegutseksid, kui Sinu kõrval viibiks inimene, kes kirjutab Sinust eluloolist raamatut? Mängi pisut selle mõttega. Ela kasvõi üks tund iga päev sellel kõrgtasemel, mille poolest tahad meelde jääda.

Kuidas Sa elaksid, kui see oleks viimane aasta elada?

Kui Sinu möödunud aasta oleks jäänud viimaseks, mis oleks jäänud tegemata? Milliseid uusi tegevusi oleksid tahtnud veel proovida, suhteid parendada ja loomingut luua?

Mis on need julged sammud, mida oled tahtnud juba mõnda aega teha, aga pole veel olnud seda “õiget hetke”? Kas üldse tuleb see “päris õige hetk” või ongi praegu õige hetk?

Ela aastaid, mis on meenutamist väärt.

Tükike unistust tänases päevas – mõista tõelisi vajadusi enda unistuste taga

Lugu ühest unistusest

Kas Discovery Channelit oled vaadanud? Kas oli põnev? Mina sattusin Discoveryt vaadates nii vaimustusse, et hakkasin unistama, et saaks ühel päeval olla Discovery saatejuht.

Tunned äkki kedagi Discoveryst? Hmm, mina ka mitte. Tundus kuidagi kauge unistus ja jäi mõneks ajaks soiku, kuni küsisin endalt: “Mis on selle Discovery saatejuhi unistuse taga – mida ma tegelikult tahan sellega saada ja kogeda?”

Mõtisklesin mõnda aega ja sõnastasin vastuse nõnda: Ma tahan olla Discovery Channel´i saatejuht, et kohtuda ägedate inimestega, avastada põnevaid ideid ja anda seda video kaudu vaatajatele edasi.

Kas ägedate inimestega kohtumiseks ja põnevate ideede avastamiseks ning edasiandmiseks peab olema Discovery Channeli saatejuht? Mitte tingimata.

Seega ma tegin oma saate: “Inspireerivad Inimesed” – kutsusin kokku videomeeskonna, palusime Inspiratsioon.ee lugejatel esitada kandidaate intervjueerimiseks ning sõitsime mööda Eestit ringi, et teha vahvaid videolugusid inimestest, kes tunnevad tõelist kirge enda tegemistest.

Kas ma olen praeguseks Discovery Channeli saatejuht? Hmm, veel mitte. Aga kas ma olen saanud elada enda unistust? Jah, olen saanud teha seda, mida tahtsin enda unistuste abil teha – kohtuda ägedate inimestega, avastada põnevaid ideid ning anda seda teistele edasi. Ja kogu see seiklus on viinud mind uudsete telesaate-stiilis koolitusformaatide, suurte live-showde läbiviimise ja ka tele saatejuhtide sekka.

Ja Discovery Channel ei tundugi enam nii kauge.

Unistusi võib olla üks, ent võimalusi selle unistuse elamiseks on lõputult – märka neid, rakenda neid, ela neid.

Unistus on siht, millel liigud; eesmärgid on konkreetsed tähtajaga vahendid, mis aitavad Sul rännata sellel sihil.

Unista suuri unistusi ja naudi väikeseid rõõme

Suured unistused on erutavad ja elavdavad ka inimesi Sinu ümber. Lase nendel unistustel haarata ennast, aga ära jää nendest sõltuvusse. Stiilis “Kui ma selle unistuse saavutan, siis võin õnnelik olla!” Ei, sest suuri unistusi harva saavutatakse ühe päevaga ning kui lubad endal tähistada ja õnnelik olla alles siis, kui unistus on saavutatud, siis jääb elupäevadesse liiga palju hambad ristis punnitamist ja enesepiitsutamist.

Kuidas siis tegutseda? Naudi väikeseid rõõme. Ole tänulik iga väikese edusammu, uue võimaluse ja ka tagasilöökide eest (need lisavad seiklusele vürtsi). Igapäevase tänutunde tõstmiseks hakka pidama tänulikkuse päevikut, kuhu märgid iga õhtu üles kõik väiksed ja suured põhjused, mille üle tänulik oled.

Kuidas leida motivatsiooni enda unistuste elluviimiseks?

Otsid motivatsiooni, et asjad ära teha? Hakka pihta, alusta tegutsemist. Küll motivatsioon järele jõuab 😉

Alusta enda unistuste vormimisega:

Mida tahaksid enda elus kogeda? Ela aasta, mis on meenutamist väärt.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga