Mis on õnnetus ja mis on õnn?

Leidsin ühe õpetliku jin-jan loo:

Ühes külas elas vaene mees pojaga. Neil oli hobune, kes oli nende kalleim vara. Ühel päeval oli hobune kadunud. Külaelanikud tulid mehele õnnetuse pärast kaastunnet avaldama, mees aga vastas:”Kust te teate, et see on õnnetus?”

Mõne aja pärast tuli hobune koju tagasi koos terve karja metsikute hobustega. Mees sai korrapealt rikkaks. Taas tulid külaelanikud talle õnne soovima, mees aga vastas:”Kust te teate, et see on õnn?”

Kui poeg ühel päeval metsikuid hobuseid taltsutas, viskas üks hobune ta seljast maha ja poeg murdis jala. Jalg kasvas küll kokku, aga poeg jäi lonkama. Külaelanikud avaldasid mehele õnnetuse puhul kaastunnet, mees aga vastas:”Kust te teate, et see oli õnnetus?”

Varsti puhkes riigis sõda, kõik noored mehed võeti sõjaväkke ja paljud neist said surma. Lonkav poeg aga pääses sõjaväest ja elas rahulikult oma kodus edasi.

Kas Sina valdad terviksüsteemi? Kas mõistad kõigi sündmuste mõju oma elule?

Kontrolli oma oletusi, sest lihtsate sündmuste taga võib peituda tugevam mõju. Treeni ennast märkama õnnetuste ja raskustega kaasnevaid positiivseid võimalusi.

… samas, mis üldse on positiivne ja mis mitte?

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga