Asjade lugu – jahmatav tõde tarbimisest

Sooviksin Sinuga jagada ühte valgustavat ja põnevat ingliskeelset õppevideot tarbimishulluse varjatud mõjust inimkonnale ja planeedile. Tasub kindlasti vaadata, sest avardab väga lihtsal ja illustreeritud viisil arusaama majanduse toimimisest.

Siit leiad sama filmi eestikeelsete subtiitritega.

Milliseid uusi lahendusi võiksid Sa leida oma kodus või töö juures, mis loovad suuremat vaimset väärtust Sulle ja maailmale Sinu ümber?

Hoia oma meel avatud, et märgata igapäevases elus rohkem võimalusi kogemaks õnne mittemateriaalsest – sõpradest, päikesest, õhust, hetkedest… Kui märkad, midagi, mis Sind rõõmustab, siis ütle kasvõi mõttes iseendale “aitäh selle hetke eest.” – proovi seda ja vaata, mis tunne on.

Täiendav lugu, mis paneb Sind oma sülearvutit ja mobiiltelefoni teise pilguga vaatama:

Kui arvuti on Sinu jaoks iganenud, ent toimiv, siis ära seda niisama ära viska, vaid vii see tehnikaringlusesse, mille kaudu jõuab see nendeni, kel pole vahendeid arvuti ostmiseks.

Tartus on olemas ka Taaskasutuskeskus, kuhu saab viia majapidamisesemeid, mööblit ja kodumasinaid, mida endal pole enam tarvis.

Lisaks veel lugu pudeliveest:

Tarbi targalt.

Lugu asjade loo taga:

3 replies
 1. German
  German says:

  Jah, tore video on see.

  Ise olen enda jaoks taasavastanud Bioneer.ee portaali. Seal leidub ka aeg-ajalt huvitavat lugemist ja nõuandeid.

  Vasta
 2. Harald Lepisk
  Harald Lepisk says:

  Väga hea link! Nõuannetest oli pildil toodud näide eriti väärt idee – vanad klaasid ära viskamise asemel uudseks kaunistada. Minumeelest võiks sama ideed veel laiemalt vaadata – kõiksugu mööbli ja seinakatetega – enne kui ära viskad, siis mõtle, kas saaks sellest teha ilusa artistliku teose.

  Kunstipoest värvikomplekt ja paar pintslit ning tuld!

  Vasta

Trackbacks & Pingbacks

 1. […] Asjade lugu – jahmatav tõde tarbimisest (video) […]

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga