Muuda rivaalid oma superkangelasteks

Ambitsioonikate ja edasipüüdlike inimestena tahame me tihti olla kõiges kõige parem, kuid kõikjal korraga särada on vägagi raske, kui ehk mitte lausa suhteliselt võimatu.  Tegelikult kõik on võimalik, küsimus on vaid selles, kas oleme nõus millestki muust loobuma – olgu selleks aeg, energia, suhted….

Selle asemel, et vaadata kibestunud tundega, kuidas konkurent on Sinu tootega turule jõudnud, kuidas kaasvõistleja jookseb Sinust kiiremini või hüppab Sinust kaugemale või kellegil on see, teine või kolmas Sinust parem; muuda oma vaatenurka – mida saaksid temalt õppida selleks, et saada ise paremaks?

Muuda rivaalid oma superkangelasteks ning laena nende ajusid, kasutades superkangelaste loovustehnikat. Superkangelaste loovustehnika on oma olemuselt lihtne – kui Sa ei suuda probleemi oma tavamõtlemisega lahendada, siis küsi endalt “Kuidas minu superkangelane X seda probleemi lahendaks?” (See meetod sarnaneb “vaata läbi teiste silmade” meetodiga, millest oli juttu loova probleemide lahendamise nippide all).

Olen täheldanud enda probleemide lahendamise võimes ning ka emotsionaalses seisundis hüppelist positiivset muutust pärast selle tehnika kasutusele võtmist. Ka Sina saad selle tehnika rakendamisel oma sooritust positiivselt tõsta. Tegutse järgnevalt:

  1. Pane kirja 30-50 tegijat, kes on mõnes Sinu jaoks olulises valdkonnas Sinust paremad ja osavamad – Sulle eeskujuks.
  2. Määratle väga täpselt, milles neist igaühe anne peitub – milles nad täpsemalt väga osavad on ning mida võiksid neilt õppida.
  3. Probleemi lahendamisel küsi endalt “kuidas minu superkangelane x seda probleemi lahendaks?” ning hakka mõtlema nagu tema mõtleks või uuri, kuidas tema on sarnast probleemi lahendanud.
  4. Vii lahendus ellu ning kogu protessi käigus integreeri enda mõttesüsteemi paremaid mõttemustreid oma superkangelastelt.

Kui jääd mõne probleemi lahendamisega jänni ning ei suuda välja nuputada oma superkangelase mõttemustrit, siis pane senine mõttekäik kirja ning leia võimalus, kuidas oma superkangelaselt küsida, kuidas tema seda probleemi lahendaks või on juba lahendanud.

Tegelikult on meis kõigis juba vastused kõikidele probleemidele olemas, superkangelaste meetod ja teised loovustehnikad aitavad lihtsalt neid vastuseid kergemini üles leida.

Muuda rivaalid oma superkangelasteks ja tõmba oma areng käima juba täna.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga