Zeitgeist – film maailmaparandajatele
Kas Sina tead, kuidas raha tegelikult tekib? Kas Sina tead, kuidas mängitakse kulisside taga tervete riikide saatusega? Kas oled mõelnud, milline võiks olla maailm ilma rahata?
Kui Sul veel pole õnnestunud vaadata filmi Zeitgeist: addendum (Ajavaim: lisa), siis soovitan laiendada silmaringi maailma toimemehhanismidest.
Lisasin selle filmi siia ainult selleks, et rikastada Sinu arusaama maailmast – mis tegelikult toimub ja milline on parim moodus tegutsemiseks – see on juba Sinu enda otsustada.
Uus osa: Zeitgeist: Moving Forward
Filmi järgmine osa Zeitgeist: Moving Forward on vähem emotsionaalsem ja rohkem sisuliselt arutlev. Eestikeelsed subtiitrid saad aktiveerida, kui paned video käima, vajutad “cc” nuppu ning valid sealt endale meelepärase keele:
no teises pooles läks liiga hullunud üldiseks jahumiseks. esimene pool on ju suuresti õigete mõtetega.
1. pankadest raha välja — mõte on hea
2. telekas välja — suurepärane mõte
3. sõjavägi — vat see on kaheldav: sul on see, et kui üks riik kaotaks sõjaväe, siis leidub oportuniste. samas ma mõtlen kui inimene kellele on riik oluline — võib-olla peaks tegema kohe ruttu ühe suure riigi vägivaldselt ja siis kõik selle tegema mis 🙂
4. energiafirmade boikott: jõudu, aga sõltumatu energiatootmine on tegelikult üleminekulinnade (transition town googeldage) üks tore idee.
5. poliitsüsteemi hülgamine: noh — meil on ju veidike parem olukord?
Ma saan kõigest aru, ja väga tore, et me kõik oleme rikkad ja õnnelikud uues süsteemis, kus rongid sõidavad mööda torusid nii maapeal kui maa all 6300km/h ja toidulaud on külluslik, reklaami ei tehta ja aparaadid teevad oppe jne. Aga kes siis ehitab teed ja sõidukid ja tehnoloogia ja kust kohast tulevad need ressurssid? Kes ehitab majad ja kes organiseerib rongi ehituse jne. Palju juttu oli, mis on paha. aga ei näinud ideed,kuidas üleminek toimub uude tsivilisatsiooni? Kas keegi nüüd valgustaks mind?
See et ma endale maja teen oma tuulegeneraatoriga ja kaevuga ja maaküttega, ma saan aru, Aiasaadused ka veel aiast ja põllapealt, Aga kuidas ma rongiga nt siis ühest eesti otsast teise saan paari minutiga, kas viin rongiehitajatele korvi kartuleid või kuidas. raha ju pole enam?
hõmm – kui aus olla, siis mul oli sama küsimus – et kuidas ikkagi nende torus sõitvate rongideni jõuda, sest “korralike torude” ehitamine on päris mahukas projekt ning sinna läheb päris mitu korvi “kartulit” 🙂
Tore algatus heade tegude valdkonnas on http://www.onnepank.ee, kus vahetatakse heategusid – ehk võib korraliku läbimõtlemise abil sealtki midagi suuremat kasvada.
Huvitavat lisavaatamist majanduse kohta veel Ted.com-ist:
http://www.ted.com/talks/juan_enriquez_shares_mindboggling_new_science.html (esimesed 10 min)
But at least we´re thinking and having some sort of vision, right?
kuidas keegi välja pakub erinevaid teooriad, kuidas olukorrast välja tulla, on juba iseteema. aga põhiline oli minu jaoks filmi puhul esimene pool kus raha tekkimist seletati. film meenutas ka varem loetud konspiratsiooni teooriaid ja vabamüürlaste sümbol püramiidi ja silmaga sai nüüd ka minu jaoks lahti seletatud. selge siis, mis mehed ameerikat juhivad, ja varsti ka maailma, kui halvasti läheb. kas asi kiipideni jõuab – noh, igasugu asju on võimalik, aga rahaorus ja inimeste majadest välja tõstmine käib juba praegu, ameerika entertainment, korrumpeerunud meedia, see pole ju üllatus. film võttis asjad lihtsalt tesie nurga alt kokku ja tänu õnnele eksisteerib internet, kus seda ka vaadata saame. ja täniu õnnele on eestlased siiski tark rahvas. iseasi kui kaua nad eksisteerivad… aga vähemalt minu silm seda nägi 😀
Tervist.
Esmalt räägin veidi endast, et oleks kergem uskuda seda mida siit lugeda võite.
Nagu iga suur elukunstnik ei avalikusta ka mina oma nime ja identiteeti, mitte kartes selle vargust või kuritarvitamist, vaid kartes sattuda meeletutesse pahandustesse valitsuse, jõuüksuste ja kõige muu domineerivaga.
Olen viimased 2 aastat oma elust elanud väljaspool “ühiskonda” ajaparadoksaalses augus, kus pole kella, pole infovajadust ja pole ka raha. Ma pole tundigi töötanud raha nimel ja veel vähem tööd otsinud. Ometi on kõik paratamatu ja pealesurutu tasutud. Kuidas on see võimalik?
Ma ei tea kas vastata sellele või mitte, aga avaldan mõned mõtted selles suunas, et “ainus võimalus hävitada süsteemi on tungida sellesse ja siis…ent ise sees olles ei hävitaks ükski arukas inime enda ümbrust. Korruptsioon”.
Kõik mida sellistes filmides näete on õige ja töötab väga väikesele määral selles ühiskonnas, ent vajab meeletult sisemist jõudu indiviidilt, et vastu hakata süsteemile uuristades selle jalgelaust – aga, see on võimalik!
Majandusinimesed on ekslikult lasknud lendu lause “näed seda tolmu seal maas – see on raha, müü seda.” Mina müüngi, ise enda elust tekkivaid jääkprodukte ja enda ihade ja himudest ülejäävat pahna- mida mina selles ülimalt asjastunud maailmas ei vaja tegelikult. Ma ei saa öelda mida, sest Teie puhul see skeem ei töötaks, peate enda nizi leidma mida turustada nii, et te ei peaks reklaamima ja kliente otsima vaid, et sõltlased otsiksid diilerit mitte vastupidi.
Kogu see haige ühiskond polegi ehk nii haige kuivõrd kaval. Kuuludes ka ise eliiti ja olles pealpool “seadust” on mul muiugi kerge seda kõike siin kirjutada ja hukata nende sõnadega ennast ja ühiskonda, kuid pole midagi teha. Kui kasvõi küme inimest mõtleksid nii nagu mina peale selle vaatamist/lugemist ja nakataksid veel kümmet oleks alanud peatamatu ahelreaktsioon ja ma ei nördiks kui “KAPO” uksele koputab. Uskuge, selle sama süsteemi ülekavaldamine on veel lihtsam, kui selle reeglitega mängimine. – Pole olemas kohustust, kuni te pole midagi LUBANUD!
Mõned näpunäited:
Sooritate “kuriteo”, siis ega teie selle eest vastutama ei pea, sest iga leping nagu seda on ka põhiseadus ja sellest tulenev jura on kehtetu kui te pole sellega nõustunud – mõelge, olete te kunagi kirjutanud alla mõnele paberile mis kohustab TEID indiviidina jälgima seadust?`- EI.
Kohtu case ja kogu süü on alusetu sest pole mille alusel teid süüdistada. Ent see on võitlus tuuleveskitega, sest süsteem ei lase sellisel kohtulahendil juhtuda, juhul kui meid pole PALJU! Miljardeid! Ehk võhem kuid siis hästi “häälekaid”.
Kehtestage oma koju oma maale oma riik, ärge lubage ühtegi jõudu sisse ja ärge mitte kunagi makske maamaksu. Sedasi võite oma maal ja oma asias ajada ebaseaduslikke ärisid, sest “teie” riigis on see lubatud. – ulme? Ei ole! Sest kõik riigid ongi tekkinud kellegi heinamaast ja ei millestki nagu on tekkinud ka kõik suured ettevõtted kellegi garaažist!
Mõelge, mille eets te maksate tulumaksu? Miks peate teie maksma kellegile tulumaksu kui see on teie tulu? Me räägime taksomaffilast, kuid mis on riiki? Maffia, mis võtab sinu raha, sest ta ise pole võimeline seda teenima enese tööshoidmiseks.
Muide, pole olemas ühtegi seadust mis kohustaks inimest maksma tulumaksu. Õigupoolest on jah, kuid see ei kehti, sest teie pole selle tingimustega nõustunud. Süsteemi oma lepinguseadus on selle süteemi lepingulisusega vastuolus….see kõik on butafooria!
Seda kõike pole olemas!
Khm… Filmis vihjatakse piisavalt sellelegi, et praeguses ajas ja korralduses kinni olevad ihmised ei kujuta hästi ette rahata ühiskonda – ainus tõsine raskus ülemineku aega siseneda. Kuid kes on vähegi kokku puutunud jagamisrõõmuga, sel ei teki kartulikorvide küsimusi – kui puudub motivatsioon midagi välja teenida (kas või kartuleid), on mingid teised motivatsioonid – rahasüsteemist loobumine ei tähenda üleüldist süsteemitust 🙂 Ideoloogiliselt meenutab väga sotsialismi – Lenini õpetus oli, et kogu maa peab saama elektrifitseeritud, enamus töö teevad ära masinad ja ihmiste tööpäevad ei ületa 3 tundi.
Yakariilt päris mõtlema panev kirjutis.
Vaadates selle filmide sarja tekkis mulle selge arusaam, et inimkond ei ole siiani ürgajast kaugemale arenenud, on vaid oma tööriista uuendanud. Väidan seda sellepärast, et kui Ahv omal ajal võttis kivi kätte ja sellega pähkli purustas, siis see oli astumine null tasemelt esimesele tsivilisatsiooni tasemele järgmine tase oleks, alles siis kui inimene suudaks panna tööriista käest, et see iseseisvalt teenindaks inimest, kuid seda ei ole juhtunud. Paremaks on muutunud kül tööriist kuid käest me seda anda ei ole suutnud. Mina toetan igati zeitgeist liikumise ideesid. Need on kül uudsed ja kahtlust tekitavad kuid fakt on ka see, et jälgides maailmas toimuvat kisendab see kõik muutuste järgi. Maailmakorda saab muuta paremaks ainult muutuste läbi kui ei muuda ei muutu midagi. Arvestades tehnoloogiate paratamatut pealetungi seisab inimkond varem või hiljem silmitsi tõsiasjaga, et tööriist muutub targaks ja saab meie põhivajaduste rahuldamisega iseseisvalt hakkama ning meie peame suutma lahti öelda iganenud harjumusest vanaviisi tööd teha. Ja kui see juhtub siis olemegi huvitavas olukorras: 1. kui inimene tööl enam ei käi, järelikult ei saa ta ka enam palka ja sellega kaob rahal mõte. 2. Masinad kah raha ei taha neile loevad ainult reaalsed ressursid. Ehk algab ressursside põhine majandus. 3. Inimese funktsioon on elada ja olla loov ning tegeleda probleemidega nagu näiteks kuidas kaitsta planeeti väljaspoolt ähvardavate ohtude eest ja kuidas hoida suremus ja sündivus tasakaalus.
Sellised mõtted tekkivad mull tänu sellele, et olen veendunud, et maamunal on ressursse kõigile piisavalt ja tehnoloogiate võimsus on piisav, et kerge vaevaga meid paksuks sööta, meditsiiniliselt teenendada, transportida, meelt lahutada jne. Se kõik ei olegi nii ulme lihtsalt on vaja liikuda oma tegevuses õiges suunas. Ma ei märganud nendes filmides midagi teostamatut.
Teise filmi teine pool oli jah n.ö ”ulme” just neile, kes on harjunud rügama päevast päeva, aastast aastasse tööd. Vanem põlvkond ei suuda lihtsalt mõista, kuidas saaks kõik nii olla. Kahju, et räägiti aint elektriautodest ja n.ö hübriididest, kuigi tänapäeval on juba leiutatud vesinikul töötav auto, aga see selleks.
Kuna varasem postitus Zeitgeist – film maailmaparandajatele on osutunud ootamatult populaarseks, siis lisan ühe värskema, visuaalselt rokkiva ning faktide poolest jahmatava dokumentaalfilmi Home:
http://www.youtube.com/watch?v=jqxENMKaeCU
Eestikeelseid subtiitreid pole veel kohanud, seega tuleb ingliskeelsest jagu saada. Ingliskeelsed subtiitrid saad sisse lülitada videoakna alumisest paremast nurgast.
IMDB reiting on 8.5 palli ning ainuüksi imeilusate õhukaadrite pärast tasub juba filmi vaadata, lisaks veel väga kompromiteerivaid seikasid tegelikust elust selle kohta, kuidas inimesed elavad ja ettevõtted tegutsevad. Õnneks pole tegu peljalt moraali lugeva filmiga, vaid lõpus on toodud näiteid, kuidas üle maailma juba inimesed ja ettevõtted tegutsevad nõnda, et väärtuslik elu maal ka aastate pärast jätkuks.
Täpsustaksin siinkohal vesinikul töötava auto tööpõhimõtet.
Kütuseks kasutatakse vesiniku mida toodetakse veest kasutades elektrit. Tootmise käigus esinevad alati kaod, seega 1 koguse vesiniku tootmiseks läheb alati vaja > 1 kogus energiat. Seega vesinik on elektri energia salvestamine sellisele kujule mida on võimalik kasutada autodes kütusena. Kuid selleks, et toota vesiniku, peame siiski saama kusagilt energiat. Ideaalis kasutaksime ainult taastuvaid maavarasid, kuid reaalsuses kasutame siiski 99% juhtudel taastumatuid (ka tuuma). Kuna vesinik on energia salvestamise vorm siis asendab see ainult akusid elektriautodes.
Nõustun Yakarii mõttega. Miskis mõttes olen ma veidi sarnane temaga. Tore leida mõttekaaslasi siit 🙂
Kolmandat filmi saab ju YouTube-s vaadata eestikeelsete subtiitritega 🙂 CC nupust.
Tänud tähelepaneku eest, Madis – uuendasin postitust ja nüüd saab siin eestikeelsete subtiitritega vaadata.
Tere teisitimõtlejad.
Lugesin siin et ei saada päris aru et kust see motivatsioon neid töid teha näiteks hoonete rajamine, elektriraudteede rajamine jne tuleb, see tuleb sellest, et kui see süsteem toimima hakkaks ei olekski inimestel midagi enam teha, sest raha ei orjata, vaid kõik TAHAVAD teha miskit mis muudaks enda kui ka teiste elu paremaks oma enese vabast tahtest. Mina kiidan seda filmisarja ja olen siin levitanud ka teavet selle filmi kohta oma tuttavatele jne. ja olen igati poolt sellele et miski peab muutuma, praegune süteem ei toimi enam kaua.