Võta väge väelauludest

Kas tuleb tuttav olukord: kuuled mõnda uut lugu, mis on igati mõnusa meloodia ja rütmi ning kauni häälega sisse lauldud. Refrään on nõndavõrd kaasakiskuv, et klammerdub mõttesse ja hakkad seda kaasa ümisema. Hetke pärast süüvid aga täpsemalt sõnadesse ja mõistad kui ajuvaba ja sisutühi see lugu oli. Poppmuusika.

Usun, et igas sõnas, mida ütleme, ümiseme või kaasa laulame peitub meid ennast (ja meie ümbrust) mõjutav vägi. Laulul ja muusikal on osav võime meie hinge pugeda. Igasugu jura ju ei taha enda hingesoppidesse koguda? Pigem midagi sellist, mis meeli ülendab, hinge paitab, jõudu juurde annab ja eneseusku toidab?

Siin tulevadki mängu väelaulud – laulud, mille kaasa laulmine häid edasiviivaid mõtteid-tundeid meisse istutab. Kogusin kokku mõned vahvamad väelaulud, et saaks käia siin enda sisemisse aeda häid väetaimi istutamas. Siin on minu lemmikud.

Olen taevane vägi
siin maises kehas
olen raudse kindluse torn.

Lasen koormal kukkuda
õlgadelt maha
lasen mõistuse muredest priiks
teenin tõde kuhu tee ka ei viiks.

 

 

Väelaulude valdkonda edendavad Eestis Tom ja Jane – vaata nende põhjalikku väelaulude varamut. Aeg-ajalt korraldavad nad ka väelaulude õhtuid, kus saab suure seltskonnaga koos laulda. See on üks päris maagiline tunne, kui pea sada inimest koos hingest laulavad. Mulle täitsa meeldib.

Millistest muusikapaladest ja lauludest saad Sina jõudu?

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga