Slaidishow lõpp – innovatsioon esitluses

Vägev tehnoloogiline hüpe esitluste maailmas. Nimelt on tegu veebilehega, kuhu laed üles pildid, lisad mõned sõnad, valid meelepärase muusikapala ning paari hiireklõpsuga valmib Sinu jaoks tasuta vägev video nagu näiteks see, mille vähese energia- ja ajakuluga oma koolitustegemiste võtmes kokku panin:

Mulle meeldib Animoto juures:

 1. veebipõhine ja väga lihtsasti kasutatav ja teatud piirideni tasuta
 2. loob piltidele ja tekstile animatsioonid muusika järgi
 3. saad valida olemasolevate muusikapalade vahel enda video taustaks
 4. saad tehtud video otse youtube laadida
 5. väga hea moodus sünnipäevatervituste ja promovideote tegemiseks
 6. vähese vaevaga saadud tulemus on väga muljetavaldav

Okei – kuidas nad teenivad? Pikemate videote jaoks pead ilmselt natuke krediitkaarti liigutama, kuid lühikesed 30-sekundilised videod on tasuta. Lisaks saad soovikorral vaadata uute filmide treilereid (reklaam), seni, kuni süsteem Sinu videot valmistab.

Mida sellise teenuse turule tulek tähendab?

 • Disaineritele ja videomontaazhi meestele asendus arvutisüsteemi näol (arvuti loodud loovus).
 • Igaüks võib vähese kulu ja vaevaga teha enda või oma ettevõtmise promomiseks muljetavaldava video – suurepärane tööriist turunduseks.
 • Vägev materjal jõuab youtube ja veebilehtedele ning liikuv pilt ja muusika asendavad igavat teksti.

Vaata ja proovi järele: www.animoto.com – pärast lae oma video youtube üles ja jäta siia kommentaarina link koos lühikirjeldusega, et teised saaks ka inspiratsiooni.

Arutelu:
8 replies
 1. Gerd Tarand
  Gerd Tarand says:

  Tegelikult. Ei ole Animoto eriti uus. Kui ma õigesti mäletan, siis on ta vähemalt aasta-kui mitte kaks kasutatav olnud. Videode allalaadimine ja muud toredad funktsioonid on aegamööda arenenud. Kui ise esimest korda kasutasin, siis näiteks kvaliteetsema video enda arvutisse salvestamine veel võimalik ei olnud ja enda teksti samuti lisada ei saanud piltide vahele. Viimane uuendus mis mulle postkasti potsatas oli vist võimalus piltide kiirust sättida ka käsitsi.

  Ise olen teinud ainult lihtsamaid videosid, st ei ole hakanud suuremat ise näppima. Kasutanud oleme neid näiteks organisatsiooni üldkoosolekutel ning reisiseltskondadega piltide jagamiseks (Flickri import on asja juures hindamatu). Enne kui igasugused tekstid ja naljad lisandusid sai lihtsaid klippe tehtud näiteks selliseid:

  http://www.gerdtarand.eu/arhiiv/569

  http://www.gerdtarand.eu/arhiiv/735

  Ma neid treilereid pole seal vist kunagi vaatanud, ma küll pead ei anna aga tegelikult võib Animoto akna rõõmsalt kinni panna kui asja töötlusesse oled saatnud ja valmis link potsatab ilusasti postkasti.

  Vasta
 2. Harald Lepisk
  Harald Lepisk says:

  Hei Gerd!

  Tänud sisuka kommentaari eest – huvitav kuulda, et Animoto hoolimata oma aastasest tegutsemisperioodist pole veel massidesse jõudnud. Samas veel vägevam kuulda, et Sul organisatsioonis on see juba mõnda aega aktiivselt kasutusel.

  Linkidest: väga mõnusad reisiülevaated – animatsioonid ja muusika tõesti annavad fotodele elu.

  Jah, ilma treilerite vaatamiseta saab ilmselt ka 🙂

  PS! Päris huvitavaid mõtteid maailmast ja noorte tegevusest leidub Su blogis.

  Vasta
 3. Gerd Tarand
  Gerd Tarand says:

  No. Korrektsuse mõttes tuleb mainida, et asi pole organisatsioonis vaid mina olen ta endaga kaasa võtnud sinna kus parajasti tegutsenud olen.

  Animotost aga ei saa, erinevalt nende valitud sloganist, kunagi slaidishow lõppu. Esitleja jäetakse selle jaoks lihtsalt ringist liiga kaugele välja. Pigem jääbki ta üheks võimaluseks visualseid elamusi senisest kaasahaaravamalt edasi anda. Info edastamiseks ta lihtsalt ei sobi. Samas ei kujuta väga täpselt ette kuidas kukuks asi välja kui ma näiteks loeksin linti mõne loo, paneks juurde samateemalise pildimaterjali ja siis need Animotos hoolega kiirust ja effekte kruttides kokku sobitaks. Paremal juhul ilmselt sobiks see aga siiski näiteks videoblogi jaoks ent mitte sisulisemate esitluste tarbeks.

  Mitmepäevase koolituse-seminari lõppedes aga saab selle abil osalejatele näiteks laheda üllatuse teha kas siis juba kohapeal või veidi hiljem.

  PS! Tänu, et blogi piilusid:)

  Vasta
 4. German
  German says:

  Massidesse ei ole võib-olla see jõudnud Eestis, kuid mina avastasin ta enda jaoks kui lugesin ühte Seth Godini läätse (see pole küll Sethi lääts, ma ei mäleta, millises ta parajasti Animotot kasutas) ning olen seda püüdnud tutvustada õpilastele, erinevatele tuttavatele ja ka ise kasutanud.

  Endal on ka tasuline versioon ostetud, sest selliseid teenuseid mul küll pole kahju toetada. Hind sarnaneb ühe raamatu hinnaga, mille eest saab aastase kasutusloa. Mina sain oma litsentsi just siis, kui teksti lisamine juurde tuli 🙂 Piltide vahetuse kiiruse sättimine on ka väga positiivne uuendus nende poolt.

  Nõustun Gerdiga, et päris slideshow lõppu see minu meelest ei tähista, kuid nii mõnelgi juhul väga kasulik jublakas.

  Enda esimesi katsetusi oli Ajujahi konkursi video kokku panemisel. Edasi küll ideega ei pääsenud, aga kavatseme edasi mõelda sellel teemal küll.

  http://www.youtube.com/watch?v=Yc8Ngi6BggI (Vaatamisi eriti pole, sest video oli varjatud 🙂

  Vasta
 5. Harald Lepisk
  Harald Lepisk says:

  Hei!

  Igati kipa video – huvi tekitava teemaarendusega.

  Slideshow lõpust: ilmselt tuleb tõdeda, et slaidikad jäävad, kuid mul tuli ideelendu, milliseid arenguid võiks oodata seoses rohelise tausta (chroma key) populariseerimisega:
  -> roheline taust jõuab massidesse ning igaüks võib endast kodus tehtud video integreerida Animoto show-sse (animatsioonid Sinu ees ja taga).
  Rohelise tausta kasutamise kohta leidsin ühe õppevideo videoentusiastidele.

  Lisaks veel üks mõte: kõnetuvastuse osa loomine, mis loob inimkeelest ekraanile tulevad sõnad, mida rõhutatakse vastavalt hääletoonile.

  Vasta
 6. Harald Lepisk
  Harald Lepisk says:

  Ahoi!

  Päris elamusterohke aasta oli Sul! Muusika ja tempo väga head – jalg tatsas kui väärtuslike sündmuste ülevaadet nautisin 🙂

  Rõõm kuulda, et siit lehelt inspiratsi said – Soovin Sulle superägedust kuubis ja jään selle aasta kokkuvõtet ootama 🙂

  Vasta

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.