Muutused ja sisemine areng – olles Sina ise

Meie elu kulgeb kui jõgi, mis voolab kord ühes, kord teises suunas. Vool aeglustub, siis jälle kiireneb. Nii on elus hetki, mil oled tasakaalukas, teisel hetkel aga otsid iseennast – oled kõhklev, tasakaalutu. Sinus on miski, mis käib Su peast läbi kui tuul, mis kord puhub ühelt, kord teiselt poolt.

Muutus toob värvid Sinu ellu.

Need on Sinu mõtted, mis takistavad Sul muutuda ja olla pidevas arengus. Kuid muutused on sama ilusad kui suveöine taevas, mis ühe hetkega muutub sinisest oranzikas-punakas-kollakaks värvidemänguks. Nii on ka Sinu sisemusega – luba endal muutuda ja su ellu tuleb rohkem värve.

Vahel satun tupikusse ja ei tea kuidas edasi toimida. Olen kohanud ka inimesi, kes on abielus, mis ei tee õnnelikuks, vaid hoopis õnnetuks. Näinud, kuidas tehakse tööd, mis midagi ei paku. Tuttavaid, kes elavad elu, mis ei paku rahuldust, mis ei tee õnnelikuks, vaid hoopis õnnetuks. ning ühel hetkel saab sellest kõigest neil küllalt. Miski pole nii nagu võiks. Pidevalt toimuvad enda sees sisemised võitlused ja ebakõlad – miks minuga, miks, miks ja veelkord miks?

Lõpetame miksimise ja teeme otsuse.

JULGEN vastu võtta otsuseid, millega kaasnevad muutused.

Ole julge oma vanadest harjumustest loobuma – see võib avada uue elutee ukse. Astu julgelt sellest sisse. Selle sammu toel võib meie elu muutuda ühe hetkega. Astuda vanast uksest välja ja avada endale uus uks. Nagu ka Hiina vanasõna ütleb:

“See, kes iga sammu astumist pikalt mõtleb, veedab kogu elu ühel jalal. “

Olemaks õnnelik, julgen muutuda ja julgen olla Mina ISE, mitte ei kanna maski, et kõigile meeldida. Kui suudad muutuda ja areneda, siis pannakse seda tähele ja Su ümbruskond ka muutub. Mida lähemale Sa jõuad oma tõelisele minale, seda rohkem asju hakkab Su ümber muutuma. Inimesed on meie ümber just sellised nagu meie ise.

Märkan, avanen, olen. Armastan.

Ma võin näha roosi avanemist, kuulda vaikuse murdumist, näha kuidas vihmapiisad mööda akent alla libisevad. Võin tunda inglite puudutust oma elus. See kõik tuleb sellest, et suudan muutuda ja pidevas arengus olla.

Tuleb olla truu, sest on neid, kes Sind usaldavad. Tuleb olla tugev, sest tuleb palju kannatada. Tuleb olla julge ja aus, sest on palju mida peab julgema öelda ja teha.

See kõik on hästi lihtne ja kerge – selles peitubki asjade võlu. Lihtsus ja siirus Sinus eneses teebki Sinust selle, kes Sa tegelikult oled. Julge ennast avada ja näidata oma tundeid – ära karda, et sind ei mõisteta. Sind ümbritsevad vaid need, kes mõistavad Sinus peituvaid väärtusi hinnata ja nende armastus toetab Sind.

Ole Sina ise, sest sellisena oled parim, mis olla saab. Armasta ennast.

Leia vastused iseenda seest, sest teekond ehk muutuste tee on see,  mis teeb meid õnnelikuks, mitte sihtpunkt.

Armastust ja naeru Sinu päevadesse,
Jane

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga