Seekordne õppetund annab Sulle ideid, kuidas suurest mõtlejast suureks tegijaks saada.

Kuidas ületada oma laiskus ning tegutseda – minna oma mugavus-tsoonist välja?

“Inspiratsioon on olemas, aga ta peab leidma Sinu töötamas.”
Pablo Ruiz Picasso

Mäletad esimesest õppetunnist keskse väärtuse põhimõtet? On see Sul endiselt ilusti paigas?

Mäletad teisest õppetunnist olulisele keskendumise põhimõtet ning harjumust mitte muretseda pisiasjade pärast? On Sul Sinu jaoks olulised asjad käsil?

Harjutus: Kui vastasid eelnevale jah, siis võta paber ja pane ajurünnaku käigus kirja kõik ettevõtmised, mis võiksid tuua Sinu ellu rohkem Sinu keskset väärtust – olgu selleks armastus, inspiratsioon või põnevus või… pane need kirja ning vali nende seast see, mis pakub Sulle keskset väärtust kõige rohkem.

Järgmisena sea endale konkreetne tähtaeg ning tulemus, mida tahad selleks ajaks saavutada. Pane see paika ning küsi endalt:”Kas see toob minu ellu rohkem minu keskset väärtust?”

Kui vastus on jah ning Sa tõesti tahad selle ära teha, siis helista oma sõpradele, kuuluta Facebookis ja Twitteris – ütle mida ja mis ajaks Sa konkreetselt ära teed.

Nüüd kui lubadus on väljas, siis ei jää muud üle, kui see ka ellu viia :p

Kui Sa polnud selle harjutuse jaoks valmis, siis liigu järgmise punkti juurde.

Kuidas leida see üks keskne kirg, millega asju teha, nõnda, et ei tekiks soovi asju edasi lükata?

“Ma ei tea, mis jõud see on; tean vaid, et see eksisteerib ning on saadaval vaid siis, kui mees on selles meeleseisundis, kus ta teab täpselt, mida tahab ning on kindlalt otsustanud mitte loobuda enne, kui ta on selle leidnud.”
Alexander Graham Bell

Vau, kire leidmine ei pruugi olla lihtne. Samas kui Su keskne väärtus on paigas, siis on Sul küllaltki lihtne saada selgust, mille suhtes Sa kirglik oled. Oled kirglik selle suhtes, mis Sinu ellu Su keskset väärtust rohkem toob.

Alustada võid suure pildi loomisest – loo ülevaade oma soovidest ja unistustest.

Harjutus: unistuste kollaaž ehk visionboard. Võta suur paber või tahvel ning vii sellele kokku kõik sümbolid, mis kirjeldavad Sinu unistusi, soovitud seisundeid ja kogemisi. Võid teha väljalõigetena ajakirjadest, võid ise käsitsi joonistada.

Loo suur pilt oma unistustest ja hoia see oma vaateväljas, et tuletada omale pidevalt meelde, mida Sa tahad.

Alternatiivne lahendus: lae netist alla pildid, mis kirjeldavad Sinu unistusi ning kasuta Picasas collage funktsiooni, et fotodest kollaž-foto luua.

Näidete jaoks googelda: “visionboard”

Kuidas ideid kohe praktikasse rakendada?

“Järgne oma sisetundele ning universum avab Sinu jaoks uksed seal, kus varem olid vaid seinad.”
Joseph Campell

Tore on olla suur mõtleja, veel toredam on olla suur tegija. Mille poolest tahaksid Sa rohkem tuntud olla – oma mõtete ja lubaduste või oma tegude poolest? Kui tahad olla tegude poolest, siis loo endale järgnev harjumus:

Ära kunagi lahku eesmärgi püstitamise protsessi juurest ilma, et oleksid teinud vähemalt ühe konkreetse sammu selle eesmärgi poole liikumiseks.

Niipea kui oled teinud kasvõi ühe konkreetse sammu eesmärgi poole, muutub see eesmärk Sinu jaoks oluliselt suurema tõenäosusega realiseeritavaks.

Kas oled üks nendest inimestest, kes tahab alati kõik väga hoolikalt läbi mõelda, et tulemus ikka tõeliselt hea oleks; samas tunned, et see on tihti kurnav ning enamasti ei jõuagi Sa ideaalse nägemuseni ja asi jääb üldse teostamata? Sel juhul hakka kasutama uut mantrat, mis viib Su tegudeni:

Sa ei pea tegema seda õigesti, tõmba asi lihtsalt käima.
(you don´t have to get it right, you just have to get it going)

Kui oled hoolikalt rakendanud esimese ja teise õppetunni võtteid, siis peaks Sul olema piisavalt eneseusku, et tegutseda ning piisavalt julgust, et mitte mõelda oma hirmusid ja muresid suuremaks kui nad tegelikult on. Kui nägemus on olemas, siis hakka seda realiseerima.

Mistahes peaks juhtuma, see on hea millegi jaoks. Kui mitte kohe, siis tõenäoliselt mõistad Sa selle kasulikkust alles hiljem.

Kuidas eemaldada oma elust demotiveerivad asjad?

Mõndadest asjadest on lihtne loobuda – viskad minema või astud minema. Mida teha aga nende asjadega, mis Sind mõtetes kummitama jäävad? Kasuta seda efektiivset harjutust nendest vabanemiseks:

Harjutus: Märgates muremõtet peas, kirjuta see paberile. Hoides seda paberit käes, küsi endalt: “Kas ma tahan sellest loobuda?”

Kui vastasid “jah”, siis küsi endalt: “Kas ma võin sellest loobuda?”

Kui vastasid “jah”, siis küsi endalt: “Millal?”

Kui tuleb õige tunne, siis ütle “Nüüd” – kägarda paber kokku ja viska minema või pane see lausa põlema.

Seejärel asu tagasi Sind inspireerivate toimetamiste juurde.

Alternatiivsed lahendused: kui tahad paberit säästa või ei taha lõket teha, siis kasuta sama asja visualiseerimisharjutusena – kujutle muresid kuumaõhupallidena, mis liiguvad Sinust eemale. Mõttes võid neid isegi lasta õhus katki plahvatada.

 Tee oma mõtetesse inspiratsiooni jaoks ruumi.

Kuidas vabaneda “PEAN” survest ja muuta see “TAHAN” energiaks?

“Pessimist kurdab tuule pärast. Optimist ootab, et see muutuks. Liider seab purjed õigesse asendisse.”
John Maxwell

 Muuda oma sõnavara: “Ma pean selle asja ära tegema” -> “Ma kavatsen selle asja ära teha”. Juuri enda kõnekasutusest sõna “pean” välja ja hakka teadlikult igas kohustuses märkama võimalusi. Ainuüksi sõnade ja tunde (millega neid sõnu ütled) muutmine, annab Sulle energiat juurde, et ka esmapilgul ebameeldivad ülesanded ohvritundeta ära teha.

Alati ütle “ma saan”

Inspiratsioon iseendaga

Nädala harjutus: Loo omale harjumus tegutseda – kui oled äsja uue idee saanud ning tunned, et tahaksid midagi positiivset luua, siis tee kohe midagi sellele eesmärgile lähemale jõudmiseks. Helista, saada kiri, otsi välja vajalik info, küsi pakkumist või haara labidas – tee kohe midagi konkreetset ning tunneta seda energiat, innustust ja väge, mida oma unistuste suunas tegutsemine annab.

Raamatu soovitus: Anthony Robbins “Sisemine Jõud”

Filmi soovitus: Yes Man (2008)

Järgmine õppetund: Märka inspiratsiooni

Ole Inspireeritud!

Harald