Kui mul oleks miljon krooni – mis siis?

Paps tegi eksperimendi ja ostis kaks lotopiletit, mille jackpoti kogusumma oli 10 miljonit krooni. Väike õde võttis kohe plaani, et nüüd tuleb 10 miljonit, jagame kõigi pereliikmete vahel ära ning igaüks saab 2 miljonit.

Mis Sa oma 2 miljoniga peale hakkad?”, küsis väike õde minult. Ma jäin mõttesse.

Mul oli varasemast küll kaks plaani olemas: mida teha 100 000 krooni ootamatu lisatuluga ning mida teha 5 miljoni EURi ootamatu lisatuluga. Kuid ekstra 2 miljonit oli uus olukord. Tuli seegi plaan välja nuputada.

Mida Sina oma 2 miljoniga teeksid?

Harjutus:

1) Pane kirja kõik asjad, mida ostaksid või ettevõtmised, mida teeksid.

2) Tõmba ring nendele, mida võib kutsuda investeeringuks – mis hakkavad Sulle raha tagasi teenima.

Enamasti kipuvad nendes isiklikes miljonite rakendamise nimekirjades olema autod, majad, reisid jne. Kulutada oskame me ju kõik. Aga mis saab siis kui ilus auto ja maja on käes ning reisidel käidud? Kas siis juhtub sama, mis lotovõitjatega paari aasta jooksul pärast võitmist? Nimelt kogu raha on ära kulutatud ning nad on veelgi õnnetumad, kui ennem olid. Mis tegelikult aitab Sind pikas perspektiivis õnnelikumaks teha?

Minu väike õde armastab hobuseid ja tema plaanis oma 2 miljoniga osta kaks hobust ja ehitada neile talli ning nädalavahetustel hakata ratsutamistunde tegema. Paras kuluprojekt? Soovitasin tal sel puhul leida inimese, kes hakkab raha eest huvilistele ratsutamistunde läbi viima (et kulutusi tagasi teenida), samal ajal kui ta ise koolis on. Ehk siis ära loobu oma unistustest, vaid pane need teenima.

Millised investeeringud Sulle tulu hakkavad teenima?

Tähtis pole mitte see, kui palju Sa teenid, vaid see, kuidas Sa raha rakendad – millist väärtust see Sinu ja ühiskonna jaoks loob.

  • Kuidas paigutaksid oma 2 miljonit nõnda, et see Sulle järgmised 2 miljonit tooks?
  • Kuidas kordistaksid oma vara ja looksid rohkem väärtust?
  • Mis väärtus rahal Sinu jaoks on? (Mida Sa tegelikult selle eest saada tahad?)
  • Äkki on Sul juba praegu hani, kes võib kuldmune muneda, ent Sina kasvatad teda lihtsalt jõulupraeks?

Kusjuures: kui Sinu unistusel on ühiskondlikult kasulik suunitlus, siis ei pea Sa lotovõitu ootama, vaid pigem piilu, milliseid rahastamisvõimalusi erinevad programmid pakuvad. Oskusliku asjaajamise ja hea idee kokkuviimisel võib imesid sündida – ja seda suurema tõenäosusega kui lotos miljoni võitmine 🙂

Vormi oma unistused ettevõtlusideeks.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga