Kõndimise meditatsioon (walking meditation)

Mediteerimine on üks võimas moodus meelerahu loomiseks. See aitab korrastada mõtlemist ja suurendada kohalolekut, mis omakorda muudab Sind vahvamaks inimeseks 🙂

Kuna töötan igapäevaselt päris palju arvuti taga istuvas asendis, siis meeldivad mulle liikuvad meditatsioonid. Tunnen, et liikudes on mõnusam saada kontakti enda kehaga. Külastasin Tais meditatsioonikeskust, kus sealne meditatsioonimeister õpetas mulle kõndimise meditatsiooni (walking meditation).

Olen seda praktiseerinud ja tunnetanud selle positiivseid mõjusid enda kehale ja vaimule. Seepärast soovin seda jagada ka Sinuga, et saaksid enda kehale ja vaimule armastust pakkuda.

Kõndimise meditatsiooni sammud

Kõndimise meditatsioonile eelneb ja järgneb meditatsioon istuvas asendis. See aitab valmistuda.

Meditatsioon istudes

Alusta istuvas asendis. Soovikorral võid sättida padja istumise alla, et oleks mugavam.

Aseta vasak avatud käsi enda sülle ning parem käsi selle peale. Ava rindkere, sulge silmad, lõdvesta õlad ja säti alaselg sirgeks.

Too tähelepanu enda hingamisele – hinga rahulikult nina kaudu sügavalt sisse ja välja.

Võid kujutleda, kuidas iga hingetõmbega liigub lõdvestunud tunne mööda Sinu keha edasi, alustades pealaest ja liikudes sammhaaval varbaotste poole.

Kui tunned enda kehas valu või muid aistinguid, siis lihtsalt teadvusta seda, vajadusel korrigeeri enda asendit või luba sellel lihtsalt olla.

Kui Sinu teadvusesse kipuvad argimõtted või muremõtted, siis luba neil ilmuda ja ära minna. Ära püüa neid kontrollida või ohjata, lihtsalt lase neil tulla ja minna. Tuues enda tähelepanu hingamisele, saad lasta üleliigsetel mõtetel minna.

Ole selles asendis nii pikalt kui soovid.

Kõndimise meditatsioon - alustamine

Kõndimise meditatsiooni üle minekuks tõuse püsti ja liigu paika, kust soovid kõndimist alustada.

Seisa sirgelt, aseta vasem käsi kõhule ja parem käsi selle peale. Tee 3 sügavat hingetõmmet.

Kõndimise meditatsioon

Ava enda silmad ja vaata umbes meetri jagu ettepoole, et näha enda teed. Alusta parema jalaga, astudes rahulikus tempos enda jaoks sobiva pikkusega sammu edasi. Tunneta, kuidas Su jalatald puudutab maad. Võid isegi kujutleda, justkui Su jalatald suudleks maapinda, see aitab ergutada meeli. Kõndimise ajal lõdvesta enda õlad. Leia endale sobiv hingamisrütm.

Kõndimise ajal ei pea millelegi mõtlema, ei pea kusagile jõudma. Lihtsalt ole teadlik enda kehast, õhust, valgusest ja tundest, mida koged, kui jalg puudutab maad. Kui argimõtted kipuvad pähe tulema, siis luba neil lihtsalt edasi liikuda ning too enda tähelepanu hingamisele ja kõndimisele. Lihtsalt ole hetkes kohal, sellest piisab, et enda kehale ja meelele pai teha.

Nõnda liigu sammhaaval kuni jõuad kohani, kus soovid ümber pöörata.

Ümber pööramiseks jää seisma, teadvusta enda hingamist. Sisse hingamisel pööra enda parem jalalaba 90-kraadise nurga alla. Välja hingates too vasem jalalaba tema kõrvale.

Kui oled end sobivasse suunda ümber pööranud, tee 3 hingetõmmet ning alusta sammumist taas parema jalaga.

Kõndimise meditatsiooni lõpetamiseks võid jääda seisma, teadvustada enda keha ja hingamist ning seejärel liikuda istuma samasse asendisse nagu harjutuste alguses.

Meditatsioon

Teadvusta enda hingamist ja tunneta, milliseid muudatusi on kõndimise meditatsioon Sinu kehas loonud.

Kui tunned, et oled piisavalt istunud mediteerides, siis võid avada enda silmad, tõusta püsti ning tunnetada keskkonda enda ümber. Imetleda loodust, tunda elust rõõmu ning liikuda enda loominguliste tegevuste juurde.

Soovin Sulle mõnusat kohalolekut ja vahvat loovust.

1 reply
  1. Tiina Ojamaa
    Tiina Ojamaa says:

    Aitäh, mulle väga meeldis.
    Ometi on Eestis ka üks inimene, kes paneb üles tasuta videosalvestised ja õpetused.
    Nii tore, et mòned lihtsad tòòriistad abistamiseks enesearenguteel ei ole àri vaid tasuta ja sùdamest.

    Vasta

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga