Kõige inspireerivam raamat – milline neist?

Inspiratsiooni loovustoas osalejad toovad tihti välja, et nende jaoks on kõige inspireerivam raamat olnud Antoine de Saint-Exupery “Väike Prints”. Tegu on väga mitmekihilise teosega, mis õpetab meid oma oletusi kontrollima ning loomingulisemalt ellu suhtuma.

Juhul kui Sa pole veel lugenud või tahad oma mälu värskendada, siis saad Väikest Printsi ka veebis lugeda.

Jaga teistega – milline raamat on Sind kõige enam inspireerinud?

Teen otsa lahti ning toon välja mõned minu jaoks inspireerivamad raamatud koos olulisema õppetunniga:

Kõige olulisem ressurss pole mitte aeg, vaid on energia.
Jim Loehr, Tony Schwartz: “Täiusliku Pühendumuse Jõud”

Automatiseeri oma töö ning ela nii nagu ise tahad.
Timothy Ferriss: “4 Tunni Töönädal”

Keskendu ning suuna oma energia sellele, mida Sa oma ellu tahad ning täpselt seda hakkadki Sa märkama ja saama oma elus.
Rhonda Byrne: “Saladus”

Pole tähtis, mis oli; pole tähtis, mis tuleb; määrab see, millise kvaliteediga Sa praegu hetkes oled.
Eckhart Tolle: “Siin ja Praegu: Kohaloleku Jõud”

Saavuta oma tegemistes seisund, kus oled täielikult pühendunud käesolevale asjale. Kulge.
Mihaly Csikszentmihalyi: “Kulgemine – optimaalse kogemuse psühholoogia”


Tagasi Sinu juurde: Piilu oma raamaturiiulisse ning jaga oma arvamust – milline raamat on Sind kõige enam inspireerinud?

Arutelu:
13 replies
  1. Feliks
    Feliks says:

    Riiulis mul seda raamatut pole, aga arvutis küll. See on Leo Babauta “The Power of Less”. Imeline raamat oma elu lihtsustamiseks. Samuti loen ka tema blogi http://zenhabits.net/
    Nüüd vaatan kindlasti üle ka sinu poolt välja toodud raamatud, kui kuskilt neid leian.
    Aitäh.

    Vasta
  2. Katrin
    Katrin says:

    Minu inspireerimisraamat on “Raving Fans” Ken Blanchardilt. Ma arvan, et see raamat tegelikult muutis mu elu. Leidsin enda jaoks, et klienditeenindus on kõige suurem kingitus, mida on võimalik anda. Täna ilmselt tundub see raamat mulle natukene liiga lihtne aga siis… palju aastaid tagasi oli see rusikas silma auku ja just see mida eduks vaja oli.
    Ken Blanchard ruulib – juhtimisgeenius, minu arvates. 🙂

    Vasta
  3. Siim
    Siim says:

    Viimase aja raamatutest: “Strenghtsfinder 2.0” ning Ken Blanchard’i “The Secret: What Great Leaders Know — And Do”. Need on head raamatud, mis kinnitavad enda tugevusi ja innustavad neid rakendama 🙂

    Aga kõige inspireerivam on see, mis juhtub kui raamatust omandatut elus üha rohkem ja rohkem rakendada. Eriti kui töötad endale 100% sobivas meeskonnas!

    Vasta
  4. Liisi Toom
    Liisi Toom says:

    Mhm… jah, Väike Prints on riiulil olemas, aitab maailma siiramalt näha.

    Üheks käimatõmbavaimaks raamatuks pean aga Tom Petersi “The Brand You 50” ehk siis viiskümmend viisi oma brändi loomiseks, hoidmiseks, arendamiseks, levitamiseks – esitatud mahlakalt, lühidalt, konkreetselt jnejnejne.

    Teiseks, aga mitte mingil juhul vähemoluliseks on Donald J. Trump “How to get rich?” – väga hea biograafiline kirjeldus biljonäri elust ja mõttemaailmast – tee, mida armastad ja oled rikas. Ja taas oluline see, et kirjutas konkreetselt ja liigseid näiteid toomata, lihtsalt. Hindan neid, kes oskavad lühikesi ja konkreetseid raamatuid kirjutada….

    Aga huumori valdkonnast hindan Mulla Nasreddini. Elutõed väikese sarkasmilise lihtsusega esitatud.

    Vasta
  5. Kaido
    Kaido says:

    Nonii… suvel puhkuse ajal lugesin Robert T. Kiyosaki “Enne palgatööst loobumist” – pani pidevalt kaasa mõtlema ja tuleviku jaoks märkmeid tegema 🙂

    Vasta
  6. Merilin
    Merilin says:

    Lugedes eelmisi kommentaare lihtsatest raamatutest, meenusid kohe Spencer Johnsoni ,,Kes näppas minu juustu”, Tom Rath´i „Kui täis on sinu tass“ ja Brian Tracy „Pistke nahka see konn”. Lihtsad, kuid kas alati kasutatakse seal peituvaid tõdesid…
    On ka teistsuguseid huvitavaid raamatuid, pean veel veidi meenutama 🙂

    Vasta
  7. Valter Kungla
    Valter Kungla says:

    Mind vabastas ja andis kirjeldamatult dialoog Neal Donald Walsch “Jutuajamised Jumalaga”

    Imeline

    Ole See kes sa tõeliselt tahad Olla! 🙂

    Vasta
  8. Harald Lepisk
    Harald Lepisk says:

    Vau-vau-vau – väga hea kraam

    Zen Habits annab olulise meeldetuletuse asju lihtsustada ja selgemaks muuta. Inspireerituna sellest mõttest tegin kohe Inspiratsiooni blogi parema menüü puhtamaks 🙂

    Raving Fans õpetab, kuidas otsida ühisosa oma klientide tegelike soovide ja enda visiooni vahel, selleks et luua vägevat teenindust 🙂

    Strenghtsfinder 2.0 tuletab meile meelde olulist põhimõtet: keskendu oma tugevustele ning annab soovitusi, kuidas tugevustest maksimumi võtta.

    The Brand You 50 abil on hea need Strenghtsfinderiga määratud tugevused enda personaalseks brändiks viia. Liisi, mida võiksime Donaldilt õppida rikkaks saamise kohta?

    “Enne palgatööst loobumist” on hea raamat ettevõtlusele häälestumiseks, et küsida mõned karmimad küsimused juba enne alustamist ning hoolitseda, et oleksid tegutsemisvaldkonna suhtes kirglik. Tegutsedes on siis järgmine küsimus, kuidas ebaõnn heaks õnneks keerata 🙂

    Muudatustega toimetulek, positiivne mõtteviis ja ajajuhtimine on olulised sambad elus. Kusjuures konna osas ma arvan, et me ei peaks mitte konnasid sööma vaid võluma oma tegevused (konnad) shokolaadiks ja siis mõnuga ära nosima 🙂

    Walschi “Jutuajamised Jumalaga” annab vaimsusele uue ja selgema dimensiooni, mõistmaks elu, eesmärke, suhteid…

    Väärt kirjandust loete!

    Vasta
  9. KrisTi
    KrisTi says:

    Väga omapärane ja hea raamat on “Muutumised” (Esa Saarinen, Kirsti Lonka).

    Kõik algab Sinust endast ja selleks, et midagi muutub peaksid Sa kõigepealt muutma ennast! Minu jaoks üks kõige inspireerivamaid teoseid:)

    Vasta
  10. Margeri
    Margeri says:

    Robin Sharma “Pühamees, surfar ja tegevjuht” Mõnusalt kirjutatud ja elu põhitõdesid täis raamat. Kriipsutasin ja joonistasin selle ise täis. Hea võtta riiuli pealt ja ära märgituid kohti lugeda.

    Maria Kuplinskaja “Minu Alaska” Kuidas ennast usaldada ja kuidas uues olukorras hakkama saada. Olgugi, et see on reisikiri – see on minu jaoks väga inspireeriv reisikiri. Tunnen autoriga teatud sarnasust.

    Vasta
  11. Harald Lepisk
    Harald Lepisk says:

    Esa “Muutumised” tuleb panna lugemislisti, et saada teada, mis see oli, mis tuhande kuulajaga saali täis tõmbas ning seda raamatut kirjutama inspireeris.

    Sharmal on suurepärane oskus võtta kokku paljude erinevate suurte mõtlejate mõtted ning põimida need ühtseks õpetlikuks looks.

    Alaska reisikirjaga meenub kohe väärt film “Into the wild”, mis paneb ümberhindama olulisi asju elus.

    Vasta
  12. Vallo F.
    Vallo F. says:

    Anthony Robinsi “Sisemine jõud” annab inspirantsiooni, suurepäraseid näiteid, kuidas pingutus on inimesi sihile viinud ja kuidas endale põhjendada miks on vaja pingutada.
    Kuidas inimsed, kes ebaõnnestuvad muudavad selle enda jaoks kasulikuks kogemuseks! Kuidas iseenda jaoks luua edumudeleid ja kuidas halvad kogemused oma teadvuses lihtsalt ümber tõsta. Natuke NLP (neurolingvistilise programmeermise) kanti minev.

    Vat minu lemmikraamat on nii hea, et panin tähele, et minumeelest ütleb Peep Vain igal oma koolitusel, et ta on palju õppinud Anthony Robinsilt.

    Aga meelelahutuslikum lugemine on näiteks “Helde mees” autorit ei mäelata, pull teooria sellest, kuidas kõik pingutavad vaid ühe asja nimel, suguakti nimel. Lugejana ei pea autori teooriat lõpuni uskuma, kuid pakub meelelahutuslikus vormis põnevat mõtteainet. Mulle soovitas seda üks psühholoogiat õppiv tudengineiu.
    Vähemsti sain ma aru, et miks on neil inimestel lihtsam, kes oskavad midagi teistest paremini või miks naised vaatavad bemmimehi… See loob mulje, et oled edukas, mis annab signaali, et oled hea genotüübiga ja muudab su ihaldatavaks. Kui sina oled üks nendest, kes seda signaali nii tõlgendab, oled lihtsalt ürgsem oma olemuseslt.

    Aga üle kõige soovitan lugeda veel Rolf Jenseni raamatut
    “Unelamate ühiskond” – mis pakub täiesti uudseid teooriad tulevikust ja ettevõtted peaksid ennast ümber kujundama, et olla edukad ka 21. sajandil. Ta räägib turgudest, mida sünnitavad meie emotsioonid. Nagu veendumuste turg (näiteks ökoinimsed), armastuse turg (näiteks armastus koduloomade vastu) jne.

    Jensen on Taani Tuleviku-uuringute Instituudi direktor ja arvata võib, et sellises asutuses liigub põnevaid teooriad:)

    Vasta
  13. Harald Lepisk
    Harald Lepisk says:

    Vallo: väärt kirjandus.

    Robbinsi “Sisemise jõu” võlu seisneb selles, kui lihtsalt suudetakse olulisi protsesse lahti seletada, lihtsaks teha – ta on mul samuti üks enesearengu valdkonna lemmikuid.

    “Helde mees” kõlab intrigeerivalt 🙂

    “Unelmate ühiskond” on minu jaoks olnud ka väga inspireeriv lugemismaterjal – lugesin seda suht noorelt ning see andis hästi hea suure pildi, kuidas maailmas asjad toimivad.

    PS! Vahepeal leidsin veel põnevat materjali: eestikeelsed raamatute kokkuvõtted:
    http://raulpage.org/raamatud.html
    – tasub kindlasti vaadata, paistab, et tegu on suure kirjandus-sõbraga.

    Vasta

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga