Inspireeriv noor ettevõtja Gert-Kristjan Rungi
Inspiratsiooni blogi lugeja on Gert-Kristjani kohta kirjutanud:
Ta inspireerib oma ettevõtlikkusega, et ta suudab tegeleda väga paljude asjadega samaaegselt ning oma suurepärase suhtumisega kaasab ka teisi selle sisse. Nimelt ta asutas juba aastaid tagasi, olles ise alles alaealine, hambavalgendustooteid pakkuva veebipoe. Tänaseks on ta saavutanud selle, et tema poolt müüdavaid tooteid, müüakse ka juba Tallinna Kaubamajas, Solarises ja neid kohti on veelgi.
Lisaks on aastaid olnud õpilasfirmade asutaja-tegevjuht, viimasega ÕF Pikkasso saavutas ta Eesti Õpilasfirma 2010 finaalis auväärse 3. koha ning nooremkonsultantide poolt pärjati lausa 1. kohaga.
Tal on suurepärane müügi- ja suhtlemisoskus, paneb tarbija/kliendi tundma end väärtuslikuna ning süstib positiivset emotsiooni.
Veel on tegelenud aastaid erinevate projektidega, mis on seotud JA Eesti’ga ning ise asutas ka tänu Swedbank’i “Tähed Särama” projekti poolt toetuse saanud Saku Ettevõtlike Noorte Klubi. Ka see aasta sai ta sealt veel toetuse, et seda klubi veel enam välja arendada ning eeskujuks teistele.
Kõigele lisaks ta annab koolitusi ning omandab kõrgharidust Estonian Business School’is.
Kindlasti tegeleb ta veel erinevate ja huvitavate projektidega, mida olekski hea temalt välja uurida, kui teha temaga intervjuu.
Öeldakse, et “kes teeb, see jõuab!” Tema on üks neist, kes suudab seda ja just tänu sellele, et ta inspireerib ennast kui ka teisi, olema julge ja pealehakkaja, sest miski pole siin elus nii võimatu, kui see ka algul nii tunduda võib.
Head asjad väärivad veelgi paremini tegemist.
Esimese õpilasfirma “Uduloor” asutas Gert-Kristjan koos meeskonnakaaslastega koolis kohustuse korras. Selle äriideeks oli t-särkide tootmine, kuhu kliendile joonistatakse tema poolt soovitav pilt (nt. mõne kuulsuse või tema enda oma). Järgmisel aastal läks Gert-Kristjan sama ideega uuele ringile õpilasfirmaga “Pikkasso”, et seda vägevamalt teha. Tunnustuste ja auhindade põhjal võib öelda, et uuele ringile minemine tasus end ära.
Hea raamatu ära tundmiseks on tarvis seda otsast lugema hakata.
8. klassis soovitas Gert-Kristjani onu talle Robert Kiyosaki “Rikas isa, vaene isa” raamatut. Esialgu ei tahtnud ta seda lugeda ja võttis pigem viisakusest vastu, ent kui hakkas otsast sirvima, siis osutus raamat päris põnevaks ning töötles selle innukalt läbi. See raamat aitas tal kujundada mõtteviisi, et palgatööle on alternatiiv – ettevõtlus.
Õpib mõnuga, sest valitud eriala on tema jaoks põnev.
“Kui ma õpin, mis mind tõesti huvitab ja mida ma praegu ka ülikoolis teen, siis ei ole mul probleeme enese motiveerimisega. Ma tean, et see tuleb mulle endale kasuks ja ainult selle pärast ma hetkel õpingi. Kui ma tunneksin, et miski mind ei huvita, siis ma olen seda tüüpi, et lõpetan selle asjaga tegelemise ära. Elu on piisavalt lühike, et seda mitte raisata asjadele, mis meid ei huvita. Kokkuvõttes mind köidab see, mida ma õpin. Väljaspool kooli õppimine köidab mind tegelikult veelgi rohkem, kogemused elust enesest on hindamatu väärtusega.”
Tegutseb naeratuste äris.
Gert-Kristjani ettevõte Pacific Trade impordib Eestisse Crest hambavalgendusvahendeid ning turustab neid kaubamajade ja hambaravi kliinikute kaudu. Lihtsa ärimudeliga ettevõtmise teeb aga vahvaks selle tunnuslause “Julge naeratada” – ettevõtte eesmärgiks on tõsta läbi valge naeratuse eestlaste eneskindlust ja rõõmsameelsust 😀
Ütleb võimalustele “Jah”.
Inspiratsiooni blogi lugeja poolt kirjutatud tutvustuses on Gert-Kristjani tegevuste repertuaar päris lai. Lisaks kuulub sinna veel Saku Valla lehes artiklite loomine, mis tal toimetaja sõnul igati hästi välja tuleb. Järjekordne näide sellest, et noorena tasub pakutavatele võimalustele “jah” öelda, et tegutsemise kaudu enda andeid avastada.
“Gert-Kristjan on loomult ettevõtlik, mis ei takista teda seda endas veelgi arendamast ning juurde õppimast. Ta on julge ja katsetab võimalusi ilma, et kardaks tagasilööke. Ta on kaasakiskuv ja seetõttu on tema algatatud tegemistel ka noori.
Mingi alateadliku tarkusega suunab ta oma tegevuse õigele sihtrühmale, keda ta tunneb. Samas on temas õnneks säilinud ka sümpaatset ülemeelikust ja loodan siiralt, et tal jätkub ka edaspidi tarkust teha ka neid asju, mis ei ole otseselt seotud eesmärgi täitmisega, küll aga teevad rõõmsaks teda ennast ja inimesi tema ümber.”
Epp Vodja
Junior Achievement Eesti tegevdirektor
Küsimused mõtisklemiseks:
- Millised inimesed hoolivad Sinu edust ja arengust ning mida saad omaltpoolt teha, et nende tuge rakendada?
- Kui oled põhikooli või keskkooli õpilane, siis millist hoogu võiks Sulle anda enda õpilasfirma tegemine?
- Millisele võimalusele tahaksid järgmisena “Jah” öelda?
”Julgus pole mitte hirmu puudumine, vaid otsus, et miski on hirmust veelgi olulisem.”
Ambrose Redmoon.
Julget startimistahet.
Leave a Reply
Want to join the discussion?Feel free to contribute!