Inspiratsiooni äriideede genereerimiseks

Ärimudeli lõuend eesti keeles

Laadi alla Wordi dokumendina täidetav eestikeelne ärimudeli lõuend.

Google Drives täidetav eestikeelne ärimudeli lõuend.

Kuidas leida head äriideed?

a) Õpi tundma inimeste vajadusi – mis neid praegu häirib, mida on raske teha, millised on nende igapäevased probleemid?

b) Kogu inspiratsiooni, mida ägedat on maailmas juba tehtud ja arenda häid ideid veel paremateks ideedeks.

See artikkel on kasulike veebilehtede varamu neile, kes tahavad saada inspiratsiooni enda idee loomiseks või olemasolevate ideede edasi arendamiseks. Siit artiklist leiad:

  1. Ideepangad ja trendide lehed
  2. Ideekonkursid ja ettevõtlusprogrammid
  3. Ärimudeli läbi mõtlemise töölehe (alla laetav)
Vaata põnevaid tooteid ja teenuseid, mis on leiutatud. Tee märkmeid ja kombineeri ideid omavahel – millise uue ideeni võiksid jõuda?

Ühisrahastuse platvormid – millised uued tooted ja teenused on turule tulemas?

Indiegogo keskkonnas koguvad rahastust loovprojektid (filmid, raamatud, moedisain, etendused…), algatused (hariduslikud, poliitilised, mittetulunduslikud) ja ettevõtlusideed (tehnoloogia, väikeettevõtted).

Kickstarter keskkonnas koguvad rahastust erinevad loomemajanduse ja tehnoloogia projektid.

Kogu ideid ja uuri, millised algatused on kõige paremini rahastust leidnud – see aitab tunnetada, mille vastu on turul nõudlust ja kuidas enda ideed piisavalt ahvatlevalt esitleda, et inimesed seda ostaksid või rahastaksid.

Maailma trendid – kuhu suunas on ettevõtted liikumas?

Trendwatching – õpi tundma, mida üle maailma kliendid tahavad ja vaata näiteid sellest, kuidas ettevõtted neile seda pakuvad. Telli endale igakuine raport, mis näitab uusi suundasid erinevates ettevõtlusharudes.

Ideepangad – ammuta inspiratsiooni ägedatest ideedest

Trendhunter – pöörased, hullud ja uuenduslikud ideed, mis on saanud tooteks. Vahvad näited sellest, kuidas mõni nišš valida ja seal midagi uut pakkuda.

More inspiration – uuenduslikud ja nutikad tooted. Kavalad insenerilahendused “Ahhaa!” taipamisteks.

Cool Hunter – tootedisaini leht. Ammuta ideid enda poe või kontori kujunduseks või leia ideid, kuidas tavapärasest igavast tootest visuaalne meistriteos luua.

Springwise – üle 3000 nutika ettevõtlusidee üle maailma. Vaata, mida Sinu valdkonnas tehakse, äkki saaksid veel paremini teha?

Entrepreneur.com – hulganisti näiteid tehtud äriideedest ning palju artikleid trendide ja ideede genereerimise kohta. Surfa ja avasta.

Veel üks artikkel, kus on rohkelt ideid alustava väikeettevõtja jaoks.

Kõike ei pea ise tegema – võta allhankega see, mida ise ei taha teha

Odesk – leia inimesi üle maailma, keda palgata mõnda konkreetset otsa tegema. Sobib näiteks hästi kohalike turu-uuringute tegemiseks, kui tahad mõnda riiki oma toodet eksportida, aga ei tea täpselt, milline on sealne turuolukord. Kohalik inimene saab kergesti koguda vajalikud andmed ja esitada Sulle tabelitena, et võiksid sihtturgu tundma õppida.

Alibaba – globaalne turuplats allhangete jaoks – lase kellelgi teisel teha osa enda tootest või äkki lausa terve toode valmis ja keskendu ise sellele osale, milles oled kõige tugevam.

Arenda enda ideed konkurssidel

Ajujaht – iga-aastane Eesti äriideede konkurss, kus saad kohtuda teiste ettevõtlike inimestega, küsida ekspertidelt ja praktikutelt tagasisidet enda äriideele ning mine tea – äkki isegi võita konkurss ja korralik stardikapital enda firma maailmaturule viimiseks. Vaata, millised ägedad ettevõtmised tulid möödunud Ajujahil parimate hulka.

Garage48 – Eestis toimuval sündmusel moodustatakse meeskonnad, kes püüavad 48 tunniga võimalikult palju tööd ära teha, et üks IT-lahendusel põhinev äriidee startida. Võid tulla enda ideega või ühineda teiste tegijatega, kelle idee tundub põnev. Hea sündmus andekate programmeerijate, disainerite ja turundusinimestega kohtumiseks.

Loov Eesti – disain, kunst, muusika, etenduskunstid ja paljud teised loomingulised ettevõtlusvaldkonnad on koondunud ühte paika. Loov Eesti lehelt leiad infot loomeinkubaatorite kohta ja oled kursis loomeettevõtjatele suunatud koolituste, toetuste ja sündmustega.

Lisaks noortele suunatud ettevõtlusprogrammid: ENTRUM programm ja õpilasfirmad.

Edulood – õpi teiste kogemustest

Üks tõeliselt hea äriidee koosneb sajast väikesest ideest – loo ärimudel ja pane tervik toimima

Lae endale ärimudeli lõuend, mille abil saad mõelda läbi enda äriidee kõige tähtsamad osad. Järgi lahtrites olevaid järjekorranumbreid ning mõtiskle igas valdkonnas moodusi, kuidas enda ettevõtmist veelgi paremaks teha.

Mõtteid ideede leidmiseks ja ettevõtlusega alustamiseks:

See artikkel on pidevalt täienemas – sätin jooksvalt lehti ja näiteid juurde. Tule aeg-ajalt jälle tagasi ning jaga kommentaariumis endapoolseid häid avastusi veebiavarustest 😉

“Business opportunities are like buses, there’s always another one coming.”

( Richard Branson )

Kui praegu veel ei õnnestunud mõnest uuest ideest kinni haarata, siis hoia silmad lahti – peagi võib järgmine tulla 😉

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga